Oferta pracy: Starsza Specjalistka ds. Finansowych / Straszy Specjalista ds. Finansowych

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN poszukuje do zespołu poszukujemy osoby na stanowisko:

Starsza Specjalistka ds. Finansowych / Straszy Specjalista ds. Finansowych

Miejsce pracy: Warszawa

Nr referencyjny: DFK/SDF

Opis stanowiska Starsza Specjalistka ds. Finansowych / Straszy Specjalista ds. Finansowych

Podstawowe obowiązki:

Rozliczanie dotacji i grantów otrzymywanych przez Muzeum w tym m. in.:

  • monitorowanie wykonania budżetów projektowych w tym m. in. prowadzenie rejestru wydatków związanych z otrzymanymi przez Muzeum dotacjami i  grantami,
  • weryfikacja dokumentów finansowych co do ich zgodności z obowiązującymi przepisami, a także weryfikacja ich kompletności, rzetelności oraz prawidłowości pod względem  formalno-rachunkowym;  weryfikacja dokumentacji niezbędnej do rozliczania dotacji i grantów,
  • księgowanie bieżącej dokumentacji,
  • przygotowywanie sprawozdań, raportów okresowych i końcowych w części finansowej,
  • raportowanie realizacji budżetów do koordynatorów zadań realizowanych w ramach otrzymanych dotacji i grantów.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne lub rachunkowe,
  • min. 2 lata doświadczenia w rozliczaniu finansowym projektów w tym projektów  finansowanych ze środków unijnych lub NMF, EOG,
  • znajomość podstawowych zasad księgowości,
  • zaawansowana znajomość MS Excel,
  • dobra znajomość języka angielskiego (B2),
  • umiejętność analitycznego myślenia oraz bardzo dobra organizacja pracy,
  • praktyczna znajomość systemu finansowo-księgowego klasy ERP,
  • sumienność, rzetelność, dokładność,
  • bardzo dobre umiejętności interpersonalne oraz umiejętność poszukiwania rozwiązań.

Mile Widziane:

  • doświadczenie w pracy w instytucjach kultury,
  • znajomość Ustawy o Finansach Publicznych,
  • znajomość  programu ENOVA.

Oferujemy:

  • umowę o pracę,
  • pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole,
  • możliwość rozwoju zawodowego.

CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@polin.pl do 16 marca 2018 r. W tytule wiadomości proszę podać nr referencyjny: DFK/SDF. Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi na podstawie przesłanych aplikacji  kandydatkami / kandydatami.

Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2015 roku, poz. 2135 z późn. zm.)."