Muzeum
21.03.2018

Kampania społeczna "Inna historia, taki sam hejt"

Inna historia. Taki sam Hejt, kampania, Saatchi&Saatchi, Muzeum POLIN
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Dzisiaj ruszyła kampania społeczna "Inna historia, taki sam hejt". Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że zjawisko mowy nienawiści i hejtu antysemickiego jest problemem – i to nie tylko w Internecie. Inspiracją do jej przygotowania jest wystawa czasowa i program edukacyjno-kulturalny "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68".


W sieci masowo spotykamy się z hejtem. Wciąż wiele osób myśli kategoriami rasizmu, ksenofobii, antysemityzmu, szowinizmu – i te myśli werbalizuje w postaci nienawistnych słów i komentarzy. Trzeba zdecydowanie przeciwstawiać się takim postawom, a do tego zachęcić ma kampania "Inna historia, taki sam hejt".

Akcja pokazuje, że pogardliwe treści publikowane w internecie i mediach na masową skalę nie są marginalnym zjawiskiem. Należy na nie reagować, nie można pozostać obojętnym. Hejt i cyberprzemoc to zagrożenia w sieci, z którymi obecnie jako społeczeństwo musimy się mierzyć. Kwestia dyskryminacji może dotknąć każdego z nas.

Kampania społeczna jest częścią szerokiego programu "Obcy w domu. Wokół marca ‘68", którego centralnym punktem jest wystawa czasowa w Muzeum POLIN.

Partnerami kampanii są fundacja HEJT STOP oraz Otwarta Rzeczpospolita, które działają na rzecz przeciwdziałania mowie nienawiści.