Edukacja

ZWIEDZANIE WYSTAWY STAŁEJ Z PRZEWODNIKIEM: Od Zamenhofa 19 do Anielewicza 6

spacer, od Zamenhofa do Anielewiczaspacer, od Zamenhofa do Anielewiczaspacer, od Zamenhofa do Anielewiczaspacer, od Zamenhofa do Anielewiczaspacer, od Zamenhofa do Anielewiczaspacer, od Zamenhofa do Anielewiczaspacer, od Zamenhofa do Anielewiczaspacer, od Zamenhofa do Anielewicza
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zwiedzanie wystawy stałej z przewodnikiem dla klas 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych.


Podczas oprowadzania przybliżymy tysiącletnią historię polskich Żydów od średniowiecza do dzisiaj, zaprezentowaną w 8 galeriach wystawy stałej. Po zwiedzaniu wystawy udamy się na spacer wokół Muzeum. W bezpośrednim otoczeniu Muzeum Polin opowiemy o historii dawnej dzielnicy żydowskiej, pokazując ukryte ślady jej istnienia oraz życie przedwojennych mieszkańców.

W czasie spaceru dowiemy się, jak wyglądały Nalewki, najsłynniejsza ulica na przedwojennym Muranowie oraz jak zmieniła się ta część Warszawy zaraz po wojnie. Omówimy koncepcję budowy osiedla – pomnika oraz  murale upamiętniające mieszkańców przedwojennego Muranowa. 

UWAGA: Ponieważ spacer odbywa się także w przestrzeni miejskiej, prosimy przygotować się do przejścia około półtora kilometra w zmiennych warunkach atmosferycznych (np. wygodne buty, parasol, płaszcz przeciwdeszczowy). W przypadku złej pogody na życzenie zwiedzających spacer może odbyć się tylko w przestrzeni Muzeum, w formie przedłużonego oprowadzania po wystawie stałej. Na trasie spaceru znajduje się wiele wzniesień i schodów.

Czas trwania: 3 godz., 2 godz. na wystawie + 1 godz. spaceru po Muranowie

Możliwe terminy: poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 10:00-15:00 oraz w środy, soboty i niedziele w godzinach 10:00-17:00.

Miejsce: cała wystawa stała wraz ze spacerem po Muranowie

Miejsce zbiórki grupy: w holu głównym Muzeum POLIN, przy stanowisku z tourguidami (grupa oczekuje na przewodnika)

Maksymalna liczba uczestników spaceru: 33 osoby

Cena biletów: 1 zł (w ramach programu "Muzeum za złotówkę")/10 zł za osobę, opiekunki/opiekunowie (jedna osoba na 10 uczniów) wchodzą bezpłatnie

Koszt przewodnika/przewodniczki w języku polskim: dodatkowo 200 zł od grupy

Rezerwacji należy dokonywać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym oprowadzaniem,  wysyłając e-mail na adres: grupy@polin.pl lub przez stronę internetową: www.bilety.polin.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem 22 471 03 01.

26.06.2018