Edukacja

ZWIEDZANIE WYSTAWY STAŁEJ Z PRZEWODNIKIEM: Od Zamenhofa 19 do Anielewicza 6

spacer po Warszawie, od Zamenhofa do Anielewicza
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Zwiedzanie wystawy stałej z przewodnikiem dla klas 7-8 szkoły podstawowej oraz szkół ponadpodstawowych.

Podczas oprowadzania przybliżymy tysiącletnią historię polskich Żydów od średniowiecza do dzisiaj, zaprezentowaną w 8 galeriach wystawy stałej. Po zwiedzaniu wystawy udamy się na spacer wokół Muzeum. W bezpośrednim otoczeniu Muzeum Polin opowiemy o historii dawnej dzielnicy żydowskiej, pokazując ukryte ślady jej istnienia oraz życie przedwojennych mieszkańców.

W czasie spaceru dowiemy się, jak wyglądały Nalewki, najsłynniejsza ulica na przedwojennym Muranowie oraz jak zmieniła się ta część Warszawy zaraz po wojnie. Omówimy koncepcję budowy osiedla – pomnika oraz  murale upamiętniające mieszkańców przedwojennego Muranowa. 

UWAGA: Ponieważ spacer odbywa się także w przestrzeni miejskiej, prosimy przygotować się do przejścia około półtora kilometra w zmiennych warunkach atmosferycznych (np. wygodne buty, parasol, płaszcz przeciwdeszczowy). W przypadku złej pogody na życzenie zwiedzających spacer może odbyć się tylko w przestrzeni Muzeum, w formie przedłużonego oprowadzania po wystawie stałej. Na trasie spaceru znajduje się wiele wzniesień i schodów.

Czas trwania: 3 godz., 2 godz. na wystawie + 1 godz. spaceru po Muranowie

Możliwe terminy: poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 10:00-15:00 oraz w środy, soboty i niedziele w godzinach 10:00-17:00.

Miejsce: cała wystawa stała wraz ze spacerem po Muranowie

Miejsce zbiórki grupy: w holu głównym Muzeum POLIN, przy stanowisku z tourguidami (grupa oczekuje na przewodnika)

Maksymalna liczba uczestników spaceru: 33 osoby

Cena biletów: 1 zł (w ramach programu "Muzeum za złotówkę")/10 zł za osobę, opiekunki/opiekunowie (jedna osoba na 10 uczniów) wchodzą bezpłatnie

Koszt przewodnika/przewodniczki w języku polskim: dodatkowo 200 zł od grupy

Rezerwacji należy dokonywać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym oprowadzaniem,  wysyłając e-mail na adres: [email protected] lub przez stronę internetową: www.bilety.polin.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem 22 471 03 01.