Edukacja

ZWIEDZANIE WYSTAWY STAŁEJ Z PRZEWODNIKIEM: Warszawa Ireny Sendlerowej

Warszawa Ireny Sendlerowej, spacer, Muzeum POLIN
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Życie Ireny Sendlerowej było nierozerwalnie związane z Warszawą. Tutaj mieszkała, pracowała, niosła pomoc potrzebującym. Podczas drugiej wojny światowej, wraz z grupa współpracujących z nią kobiet, ratowała dzieci żydowskie z getta.

Oferowany spacer przebiegać będzie śladami miejsc związanych z jej bohaterskimi czynami. Osoby uczestniczące poznają również skomplikowaną biografię najbardziej znanej polskiej Sprawiedliwej. Zobaczą również, w jaki sposób Irena Sendlerowa jest pamiętana i upamiętniania w przestrzeni miejskiej. 

Czas trwania: 2,5 godz. (30 min. na wystawie stałej + 2 godz. spaceru w okolicy Muzeum)

Możliwe terminy: poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 10:00-15:00 oraz w środy, soboty i niedziele w godzinach 10:00-17:00.

Miejsce: Spacer obejmuje część wystawy stałej, rozpoczynając się w galerii Zagłada, potem przenosząc się w przestrzeń miasta: ul. Karmelicka, Muzeum Więzienia Pawiak (przed Muzeum, bez wejścia), al. Solidarności, Sądy Okręgowe, ul. Ogrodowa, zakończenie ul. Chłodna.

Spacer rekomendowany dla osób dorosłych i starszych uczniów (szkoły ponadpodstawowe).

UWAGA: Ponieważ spacer obywa się głównie w przestrzeni miejskiej, prosimy przygotować się do zmiennych warunków atmosferycznych (np. wygodne buty, parasol, płaszcz przeciwdeszczowy). Na trasie spaceru znajduje się wiele wzniesień i schodów. Nie rekomendujemy spaceru po zapadnięciu zmroku.

Miejsce zbiórki grupy: w holu głównym Muzeum POLIN, przy stanowisku z tourguidami (grupa oczekuje na przewodnika)
 
Maksymalna liczba uczestników spaceru: 25 osób (grupa dorosła) / 33 osoby (grupa szkolna)

Cena biletów: 

  • grupy szkolne: 1 zł (w ramach programu "Muzeum za złotówkę") / 10 zł za osobę (po wyczerpaniu się puli biletów dostępnych w ramach "Muzeum za złotówkę"), opiekunki/opiekunowie (jedna osoba na 10 uczniów) wchodzą bezpłatnie
  • osoby dorosłe:
    • Ceny biletów (do 9 osób): bilet normalny: 25zł /os., bilet ulgowy: 15zł/os.
    • Ceny biletów grupowych (od 10 osób): bilet normalny: 15zł/os., bilet ulgowy: 10zł/os.

Koszt przewodnika/przewodniczki w języku polskim: dodatkowo 300 zł od grupy i 200 zł grupy szkolne

Rezerwacji należy dokonywać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym oprowadzaniem, wysyłając e-mail na adres: [email protected]. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem 22 471 03 01.