Ogłoszenie

Oferta pracy: Fotograf/ka

zdjęcie ilustracyjne
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich
Muzeum Historii Żydów Polskich POLINposzukuje do zespołu osoby na stanowisko:

Fotograf/ka

Miejsce pracy: Warszawa

Nr referencyjny: DZB/F

Opis stanowiska Fotograf/ka

Podstawowe obowiązki:

  • wykonywanie cyfrowej dokumentacji fotograficznej obiektów muzealnych, bibliotecznych i archiwalnych;
  • nadawanie nazw utworzonym dokumentom fotograficznym zgodnie z przyjętym systemem ewidencji oraz ich katalogowanie;
  • postprodukcja plików referencyjnych powstałych w wyniku fotografowania;
  • przygotowanie dokumentacji fotograficznej obiektów do dalszego udostępniania na potrzeby Muzeum i innych podmiotów;
  • dbanie o zachowanie spójności jakościowej tworzonej dokumentacji fotograficznej oraz przeprowadzanie korekt;
  • archiwizacja plików zgodnie z przyjętym standardem;
  • przygotowanie stanowiska fotograficznego, w tym weryfikacja zapotrzebowania na sprzęt, przeprowadzenie postępowania zakupowego, odbiory zakupów, wdrażanie sprzętu;
  • okresowa kontrola i kalibracja sprzętu związanego z digitalizacją;
  • przyjmowanie i realizacja zamówień ze strony innych działów na wykonanie dokumentacji fotograficznej dotyczącej obiektów, także spoza kolekcji Muzeum;
  • wykonywanie dokumentacji fotograficznej obiektów na potrzeby rozwijania projektu Centralnej Bazy Judaików, także poza siedzibą Muzeum.

Wymagania:
  • wykształcenie min. średnie z zakresu fotografii lub podyplomowe studium z zakresu fotografii;
  • min. trzyletnie doświadczenie w pracy na stanowisku fotografa w muzeum, archiwum lub bibliotece;
  • doświadczenie w pracy w studio fotograficznym z oświetleniem błyskowym;
  • znajomość procedur muzealnych dot. przenoszenia zbiorów;
  • znajomość zasad digitalizacji zbiorów muzealnych opracowanych przez Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów;
  • umiejętność obsługi sprzętu fotograficznego o matrycy z rozdzielczością przynajmniej 40Mpx;
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office i oprogramowania do obróbki graficznej obrazu (np. pakiet Adobe);
  • odpowiedzialność i samodzielność w działaniu;
  • umiejętność planowania i organizowania pracy własnej;
  • umiejętność pracy pod presją czasu;
  • dokładność, terminowość i proaktywność w działaniu;
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole;
  • kreatywność w szukaniu dróg do osiągnięcia zamierzonego celu.
Mile widziane:
  • wykształcenie wyższe I stopnia z zakresu fotografii;
  • umiejętność obsługi sprzętu fotograficznego średnioformatowego;
  • biegła obsługa oprogramowania Capture One;
  • doświadczenie w wyposażaniu pracowni fotograficznej;
  • doświadczenie w pracy przy realizacji grantów konkursowych;
  • znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie na poziomie B2.

Oferujemy:
  • umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu;
  • pracę w zaangażowanym i zmotywowanym zespole;
  • możliwość rozwoju zawodowego.

CV prosimy przesyłać na adres: rekrutacja@polin.pl do 07.04.2019 r. W tytule wiadomości proszę podać nr referencyjny: DZB/F. Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi na podstawie przesłanych aplikacji kandydatkami/kandydatami.

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości. Zgoda została wyrażona przeze mnie w trybie zapisów art. 7 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanego RODO".