Muzeum
Zgłoszenia do 12.04.2019

Zostań przewodnikiem / przewodniczką wycieczek po Warszawie przyszłości

Wizje lokalne
fot. Biennale Warszawa

Zapraszamy do udziału w projekcie artystki Alicji Rogalskiej Wizje lokalne. Wycieczki po Warszawie przyszłości. Poszukujemy osób, które na co dzień nie zajmują się zawodowo oprowadzaniem wycieczek, a chciałyby spróbować swoich sił.

Wraz z grupą złożoną z lokalnych mieszkańców i mieszkanek, aktywistów i aktywistek, badaczy i badaczek będziemy wspólnie tworzyć futurystyczną narrację, wizje przyszłości stolicy Polski. Ulice, budynki, instytucje, pomniki, elementy przestrzeni miejskiej, drzewa i rośliny, codzienne czynności i gesty zostaną zinterpretowane przez filtr przyszłych utopii, tak jakby te były obecne już teraz, bądź istniały w zasięgu ręki. Trasa Wizji lokalnych będzie łączyła siedziby Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Biennale Warszawa.

Projekt Przejmując scenę. Polifoniczny manifest dla przyszłości to partnerskie przedsięwzięcie realizowane przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN i Biennale Warszawa. Projekt obejmuje chórowy „manifest dla przyszłości” oraz kolektywnie budowane artystyczne wycieczki po Warszawie jutra.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Nie stawiamy wstępnych wymagań, potrzebna jednak będzie otwartość na ludzi, umiejętność pracy grupowej i entuzjazm dla wystąpień publicznych oraz dostępność w pierwsze cztery weekendy czerwca.

W zgłoszeniach prosimy o przedstawienie się w kilku zdaniach i odpowiedź na następujące pytania: Dlaczego chcesz wziąć udział w projekcie? Jaki powinien być dobry przewodnik/ przewodniczka?

Przewodnicy / przewodniczki otrzymają wynagrodzenie za swoją pracę w projekcie.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo do 12 kwietnia.

Szczegółowe informacje i zapisy: echomicka@polin.pl, tel. +48 22 47 10 354.

 

Koncepcja: Alicja Rogalska – autorka prac wideo, instalacji, performansów i sytuacji opartych na badaniach w konkretnym kontekście, współpracy i partycypacji. Jej praktyka najczęściej dotyczy kwestii polityczności życia codziennego, emocji i afektów, oraz narracji o społecznych alternatywach.

Kuratorka: Ewa Chomicka – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Koordynatorka: Matylda Dobrowolska – Biennale Warszawa