Edukacja

SZKOŁA PODSTAWOWA 4-6: Młody obywatel

Grupa dzieci w sali, rozmawiają ze sobą. Na pierwszym planie dwóch chłopców - ten po lewej trzyma kartkę i się uśmiecha, drugi po prawej patrzy zasłuchany. Za dziećmi biała plansza z czarnymi hebrajskimi literami. Warsztaty dla szkół podstawowych, klasy 4-6 w Muzeum POLIN
Opis grafiki: Grupa dzieci w sali, rozmawiają. Na pierwszym planie dwóch chłopców - ten po lewej trzyma kartkę i się uśmiecha, ten po prawej patrzy zasłuchany. Za dziećmi plansza z literami hebrajskimi, fot. M. Starowieyska / Muzeum POLIN

Co to jest wspólnota, społeczeństwo, państwo? Kto sprawuje władzę i o czym może decydować zwykły obywatel? Czy warto być aktywnym i działać społecznie?

Na te i inne pytania będziemy wspólnie poszukiwać odpowiedzi, grając w innowacyjne gry zaprojektowane na wystawę czasową W Polsce króla Maciusia. Poznamy też kulisy życia żydowskich wspólnot: zarówno współczesnych, jak i tych sprzed 100 lat.

Słowa kluczowe: wspólnota, gmina, kibuc

Możliwe terminy: poniedziałki, środy, czwartki, piątki godz. 10:15-12:15 lub 13:00-15:00

Miejsce warsztatu: Centrum Edukacyjne i wybrane galerie na wystawie

Miejsce zbiórki grupy: hol główny Muzeum POLIN (grupa oczekuje na edukatora)

Maksymalna liczba uczestników warsztatu: 30 osób

Cena biletów: 160 zł / grupa wraz z opiekunkami (opiekunami)

Rezerwacja: Rezerwacji należy dokonać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym warsztatem, wysyłając e-mail na adres: rezerwacje@polin.pl. W szczególnych sytuacjach losowych zastrzegamy sobie prawo odwołania zajęć lub zmiany ich tematu.

25.07.2019