Edukacja

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE: A więc wojna!

Grupa młodzieży znajduje się w przestrzeni wystawy, poświęconej okresowi II Wojny Światowej. Jeden z chłopców stoi po lewej stronie przed ekspozycją i prezentuje ją pozostałym, którzy stoją po prawej stronie - warsztaty dla klas 7-8 szkoły podstawowej w Muzeum POLIN
Grupa młodzieży znajduje się w przestrzeni wystawy, poświęconej okresowi II Wojny Światowej. Jeden z chłopców stoi po lewej stronie przed ekspozycją i prezentuje ją pozostałym, którzy stoją po prawej, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Wrzesień 1939 roku: uzgodniona, brutalna agresja III Rzeszy Niemieckiej oraz Związku Radzieckiego oraz bierność sojuszników doprowadziły do przegranej wojny obronnej i upadku państwa polskiego.

Na warsztatach zastanowimy się na tym, czy Polska była skazana na klęskę. Przyjrzymy się temu, jakie były polityczne i militarne cele agresorów oraz w jaki sposób traktowali zdobywane terytorium i jego ludność. Pomogą w tym wybrane relacje świadków i zwiedzanie fragmentów wystawy.

Słowa kluczowe: II wojna światowa, agresja, życie podczas wojny

Możliwe terminy: poniedziałki, środy, czwartki, piątki godz. 10:15-12:15 lub 13:00-15:00

Miejsce warsztatu: Centrum Edukacyjne i wystawa stała, galeria Zagłada

Miejsce zbiórki grupy: hol główny Muzeum POLIN (grupa oczekuje na edukatora)

Maksymalna liczba uczestników warsztatu: 30 osób

Cena biletów: 160 zł / grupa wraz z opiekunkami (opiekunami)

Rezerwacja: Rezerwacji należy dokonać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym warsztatem, wysyłając e-mail na adres: rezerwacje@polin.pl. W szczególnych sytuacjach losowych zastrzegamy sobie prawo odwołania zajęć lub zmiany ich tematu.