Edukacja

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE: Między synagogą a domem rodzinnym. Święta i uroczystości żydowskie

Spacer tematyczny wprowadzający w świat zwyczajów i tradycji żydowskich.

Młodzi zwiedzający, wspólnie z przewodnikiem, poszukają odpowiedzi na pytania: Kim jest rabin? Dlaczego Żydzi obchodzą szabat? Kiedy w ciągu roku nadchodzi czas pokuty i żalu za grzechy? Kiedy rozpoczyna się żydowski nowy rok? Dowiedzą się, jak religijni Żydzi obchodzą święta oraz jakie żydowskie obrzędy towarzyszą narodzinom, wejściu w dorosłość, założeniu rodziny i śmierci. Odwiedzą dom żydowski i poznają potrawy, które pojawiają się na stołach w dni świąteczne. Wejdą też do barwnego wnętrza synagogi oraz staną pod baldachimem ślubnym i odczytają umowę małżeńską. Wizyta na wystawie stworzy okazję do stawiania poważnych pytań o trwałość i przemiany żydowskich tradycji.

Spacer odbędzie się w częściach wystawy stałej, obejmujących: średniowiecze, czasy nowożytne, XIX wiek i dwudziestolecie międzywojenne.

 

Liczba osób: 25

Czas zwiedzania: 1,5 godz.

Cena: 120 zł + bilety

SPRAWDŹ NOWE CENY GRUPOWE NA 2020 ROK >>

Możliwe terminy: poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 10:00-18:00 (ostatnie wejście na wystawę o 16:00) oraz w środy, soboty i niedziele w godzinach 10:00-20:00 (ostatnie wejście na wystawę o 18:00)

Miejsce zbiórki grupy: w holu głównym Muzeum POLIN, przy stanowisku z tourguidami (grupa oczekuje na przewodnika)

Rezerwacja: grupy@polin.pl

05.08.2019