Muzeum
22.08.2019

Zwiedź wystawę w języku ukraińskim

Wystarczy kilka godzin, wolne popołudnie lub weekend, by odkryć wielobarwny świat kultury i historii Żydów polskich, którzy zamieszkiwali także tereny dzisiejszej Ukrainy. Od dzisiaj wystawę „1000 lat historii Żydów polskich” zwiedzisz także z audioprzewodnikiem w języku ukraińskim.

środa - poniedziałek (we wtorki zamknięte), KUP BILET >>

W związku z premierą, w weekend 24 - 25 sierpnia 2019 audioprzewodnik w języku ukraińskim będziemy dołączać do biletów bezpłatnie.

Na wystawie „1000 lat historii Żydów polskich” posłuchasz opowieści o tajemniczym Ibrahimie Ibn Jakubie i żydowskim kupcu, który jako pierwszy odwiedził Kijów. Poznasz także odpowiedzi na pytania, jak 400 lat temu drukowano książki oraz dlaczego uczniowie jesziwy nalewali sobie wody do butów. Usiądziesz przy stoliku znanej lwowskiej kawiarni Szkocka i dowiesz się, jak niegdyś wyglądało miasto Brunona Schulza. Być może zainteresuje Cię także poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o to, czym był chasydyzm, który narodził się w połowie osiemnastego wieku na Podolu.

Jedną z największych atrakcji Muzeum POLIN, niezmiennie zachwycającą gości z całego świata, jest bogato zdobione wnętrze drewnianej synagogi z Gwoźdźca – miejscowości znajdującej się dzisiaj w Ukrainie. Po oryginalnej budowli nie ma dziś śladu, została ona doszczętnie spalona podczas II wojny światowej. W galerii „Miasteczko” zobaczysz jej niezwykłe, wielobarwne sklepienie. Nad jego rekonstrukcją pracował międzynarodowy zespół historyków i wolontariuszy.

To tylko kilka spośród setek historii czekających na Ciebie w Muzeum POLIN – zaplanuj wizytę już dziś!

Spotkanie prasowe z okazji inauguracji audioprzewodnika w języku ukraińskim odbyło się 22 sierpnia o 11.00. W wydarzeniu udział wzięli Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczycia oraz Dyrektor Generalny Instytutu Ukraińskiego Volodymyr Sheiko, a także p.o. dyrektora Muzeum POLIN Zygmunt Stępiński.

 
 

Audioprzewodnik w języku ukraińskim powstał dzięki wsparciu Instytutu Ukraińskiego i Ambasady Ukrainy w Polsce.