Muzeum
Rekrutacja zakończona

Zostań Ambasadorką, Ambasadorem Muzeum POLIN

Ambasadorzy Muzeum POLIN. Na zdjęciu grupa mężczyzn i kobiet. Stoją w kilku rzędach - jeden za drugim - w przestronnym holu. Za nimi duże okno od podłogi do sufitu (hol główny Muzeum POLIN).
Na zdjęciu grupa mężczyzn i kobiet. Stoją w kilku rzędach - jeden za drugim - w przestronnym holu (hol główny Muzeum POLIN). Za nimi duże okno od podłogi do sufitu, fot. A. Szulc / Muzeum Historii Żydów Polskich

Ruszył nabór do programu "Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum POLIN", skierowanego do nauczycielek, nauczycieli oraz metodyczek i metodyków nauczania.

Program zrzesza osoby działające w obszarze edukacji, które realizują lokalne działania skupione wokół historii i kultury polskich Żydów. To również okazja do nawiązywania branżowych relacji, wymiany doświadczeń i poszerzania wiedzy a także tworzenia przestrzeni do wspólnego działania.

Program Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN prowadzony jest od 2013 roku. Jego celem jest budowa ogólnopolskiej sieci ekspertów działających w zakresie edukacji o kulturze i historii polskich Żydów oraz wspieranie rozwoju Uczestniczek i Uczestników programu i działań, które podejmują w swoich społecznościach. Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum promują działania Muzeum POLIN w swoich regionach oraz opiniują i współtworzą opracowywane przez nas materiały edukacyjne i realizowane programy.

W naszej sieci jest obecnie 47 Ambasadorek i Ambasadorów, każde województwo ma swoją reprezentację.

 

Uczestniczki i Uczestnicy programu spotkają się dwa razy w roku na Zjazdach Ambasadorów. Dwudniowe spotkania są okazją do nawiązania kontaktów oraz dzielenia się doświadczeniami. Część zjazdów poświęcona jest na zdobywanie nowej wiedzy i doskonalenia kompetencji z zakresu edukacji międzykulturowej. Pierwsze spotkanie w nowej odsłonie programu odbędzie się w dn. 26-27 października w siedzibie muzeum.

Jak dołączyć do programu "Ambasadorki i Ambasadorzy Muzeum POLIN"


Rekrutacja do programu jest zamknięta. Kandydatki i Kandydaci mogą również poprosić dotychczasowe Ambasadorki, dotychczasowych Ambasadorów ze swojego województwa o wystawienie rekomendacji (format PDF lub WORD, nie więcej niż 2000 znaków ze spacjami) i przesłanie jej na adres edukacja@polin.pl. Rekomendacje nie są wymagane w procesie rekrutacji.

Szczegółowe informacje o zasadach współpracy w ramach programu oraz zasadach rekrutacji znajdują się w Regulaminie.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: edukacja@polin.pl

Załączniki:
  • Regulamin programu Ambasadorzy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN [PDF - Skan]
    Pobierz plik 158.75 KB / PDF
  • Regulamin programu Ambasadorzy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN [doc]
    Pobierz plik 75 KB / MSWORD