Koncert

Marc Verter

Marc Verter przy fortepianie.
Marc Verter przy fortepianie, fot. www.marcverter.com

Pianista Marc Verter jest jednym z najbardziej fascynujących i wszechstronnych pianistów w Wielkiej Brytanii. Jako pasjonat śpiewu wiele czasu poświęca na występy ze śpiewakami. Od pięciu lat pełni funkcję dyrektora artystycznego Chelsea Schubert Festival, festiwalu poświęconego pieśniom i muzyce kameralnej.

Poza występami, Marc Verter jest wziętym nauczycielem emisji głosu i akompaniatorem śpiewaków operowych. Jego dotychczasowe występy operowe miały miejsce m. in. na festiwalu w Aix en Provence, w szwedzkim programie Opera pa Skeret oraz na brytyjskim festiwalu w Dartington. Obecnie wykładowca ma wydziałach Vocal Departments w Guildhall School of Music and Drama oraz w Royal College of Music.

Marc Verter występował na festiwalach muzycznych w Izraelu, w Ameryce Północnej i w Europie, towarzysząc śpiewakom światowej sławy, m.in. Yvonne Kenny, Jonathan Lemalu, Nelly Miricioiu, Kate Royal, Sarah Walker czy Chen Reiss. Jego pierwszy album, nagrany wspólnie z sopranistką Iloną Domnich wykonującą pieśni Straussa, Rachmaninowa i Fauré’a, ukazał się w 2009 roku nakładem wytwórni Quartz. Nagranie utworów fortepianowych Tamary Konstantin ukazało się pod koniec 2018 roku wydane przez wytwórnię Naxos.

W swojej pracy doktorskiej Marc Verter bada podkłady muzyczne do poezji Charlesa Baudelaire’a oraz prowadzi zajęcia ze studentami poświęcone pieśni francuskiej. Jest autorem i kuratorem cyklu koncertów salonowych podczas których zespół muzyków i aktorów odtwarza ekskluzywne dziewiętnastowieczne paryskie wieczorki muzyczne. Program cyklu łączy pieśni, utwory kameralne oraz dialog przy jednoczesnej żywej interakcji z widownią. Wydarzenia w ramach cyklu organizowane są w klubach, galeriach oraz w domach prywatnych.

Aby zasięgnąć więcej informacji na ten temat, zapraszamy na stronę www.marcverter.com.