Edukacja

SZKOŁA PODSTAWOWA 4-6: Muranów. Młodzi badacze

Warsztaty dla szkół w Muzeum POLIN. Na zdjęciu dziewczynka i chłopiec siedzą przy stole nad rozłożonymi starymi zdjęciami i coś do nich doklejają. W tle ściana z kolorowymi półeczkami-boksami.
Na zdjęciu dziewczynka i chłopiec siedzą przy stole nad rozłozonymi starymi zdjęciami i coś do nich doklejają. W tle ściana z kolorowymi półeczkami-boksami, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Podczas zajęć przekonamy się, na czym polega warsztat pracy badacza lokalnej historii. Poznamy metodę visual history i będziemy analizować stare fotografie.

Pokażemy, w jaki sposób można korzystać z różnych źródeł historycznych. Umiejętności oraz wiedza zdobyte na warsztatach z pewnością przydadzą się w realizowanych w szkołach projektach historii lokalnej.

Możliwe terminy: poniedziałki, środy, czwartki, piątki godz. 10:30-12:00 lub 12:45-14:15

Miejsce zbiórki grupy: hol główny Muzeum POLIN (grupa oczekuje na edukatora)

Maksymalna liczba uczestników warsztatu: 30 osób

Cena biletów: 160 zł / grupa wraz z opiekunkami (opiekunami)

Rezerwacje: Rezerwacje na warsztaty na wystawie czasowej "Tu Muranów" przyjmujemy od 1 stycznia 2020 roku. Warsztaty na wystawie czasowej (oferta dodatkowa) będą realizowane od 27 kwietnia 2020 roku. 

Rezerwacji należy dokonać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym warsztatem, wysyłając e-mail na adres: rezerwacje@polin.pl. W szczególnych sytuacjach losowych zastrzegamy sobie prawo odwołania zajęć lub zmiany ich tematu.