Muzeum

Zgłoszenia do 13.04.2020

Szkoły, biblioteki, instytucje - organizacja wydarzeń w placówce w ramach akcji Żonkile

Wolontariusze akcji Żonkile
fot. Gimnazjum im. ks. W. Rabczyńskiego w Wasilkowie

Zapraszamy szkoły, biblioteki oraz instytucje z całej Polski do udziału w akcji Żonkile w 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Zgłoszenia przyjmujemy do 13 kwietnia 2020

Wszystkie szkoły, biblioteki i inne instytucje zachęcamy do wysyłania zgłoszeń i organizowania własnych działań w ramach akcji Żonkile. Instytucje biorące udział w akcji otrzymają wskazówki i materiały, które pomogą przygotować wydarzenia związane z obchodami rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Wypełnij zgłoszenie >>

Na początku kwietnia otrzymają Państwo informację mailową od koordynatorów akcji zawierającą link do pobrania plików PDF. Wśród materiałów znajdą się m.in.:

  • szablony do wykonania żonkili
  • linki do filmu edukacyjnego „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943” wraz ze scenariuszami lekcji opracowanymi do filmu;
  • prezentacje i plakaty edukacyjne dot. historii getta warszawskiego, powstania w getcie oraz Marka Edelmana;
  • pakiet scenariuszy przeznaczony do realizacji lekcji w szkołach podstawowych (klasy 4-6);
  • plakaty, materiały graficzne.

Koordynatorzy akcji skontaktują się z Państwem w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty wypełnienia zgłoszenia.

Jeżeli po upływie tego czasu nie dostali Państwo od nas wiadomości i upewnili się Państwo, że nie trafiła ona do folderu SPAM prosimy o kontakt na adres zonkile@polin.pl

Dlaczego żonkile?

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.


Kontakt:
zonkile@polin.pl
tel. 507953578

13.01.2020