Muzeum
Zgłoszenia do 13.04.2020

Szkoły, biblioteki, instytucje – działania online w ramach akcji Żonkile

Na zdjęciu widać osiem dłoni, na których leżą żółte papierowe żonkile, symbol akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile
fot. CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W ŻORACH

Zachęcamy szkoły, biblioteki oraz instytucje z całej Polski do włączenia się do akcji Żonkile online, by upamiętnić 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim.

Zgłoszenia przyjmujemy do 13 kwietnia 2020

Wszystkie szkoły, biblioteki oraz inne instytucje zgłoszone do akcji Żonkile otrzymają od nas materiały do organizowanych przez muzeum zajęć edukacyjnych online, które odbędą się 20 kwietnia (poniedziałek). Wśród udostępnionych materiałów znajdą się karty pracy dla klas 4-6,7-8 i liceów oraz dodatkowe materiały do indywidualnej nauki dla uczniów.

Koordynatorzy akcji skontaktują się z Państwem w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty wypełnienia zgłoszenia.

Jeżeli po upływie tego czasu nie dostali Państwo od nas wiadomości i upewnili się Państwo, że nie trafiła ona do folderu SPAM prosimy o kontakt na adres [email protected].

 

Dlaczego żonkile?

Jednym z ocalałych z getta był Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim. 19 kwietnia, w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN kontynuuje tę tradycję rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.


Kontakt:
[email protected]
tel. 507 953 578

Wykorzystanie logotypu akcji Żonkile

Jeżeli planują Państwo zorganizować w swojej placówce wydarzenie upamiętniające powstanie w getcie warszawskim, mogą Państwo użyć logotypu akcji Żonkile na plakatach, ulotkach lub w materiałach elektronicznych w formie niezmienionej (elementy logotypu są nierozłączne, nie można zmieniać ani modyfikować).
 
Logotyp akcji Żonkile powinien być wykorzystywany razem z logotypem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które powinno być opisane jako Organizator akcji Żonkile.

Informujemy, że logotyp akcji Żonkile jest znakiem zastrzeżonym, dlatego każde inne użycie logotypu powinno zostać zaakceptowane przez organizatora drogą mailową. Propozycje projektów prosimy przesyłać na adres [email protected] w temacie wiadomości prosimy wpisać "Wykorzystanie logotypu akcji Żonkile".

Zobacz przykład >>

Do pobrania

 

Działania edukacyjne w ramach ósmej edycji akcji Żonkile wspierają Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

FRIS-Fundacja-Rozwoju-Społeczeństwa-Informacyjnego


Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej