Edukacja
Zgłoszenia do 10.08.2020

Konkurs na koncepcję i realizację filmu edukacyjnego upamiętniającego powstanie w getcie warszawskim

Papierowy kwiat, żółty żonkil, symbol akcji żonkile. W tle panorama Warszawy.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Miło nam poinformować, że rozstrzygnęliśmy konkurs na koncepcje i realizację filmu upamiętniającego powstanie w getcie warszawskim.

Zwycięzcami są:

  • W kategorii od 10 do 12 roku życia – 4-6 klasa szkoły podstawowej: HI-STORY
  • W kategorii powyżej 12 roku życia – 7-8 klasa szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe: Łukasz Kamil Kamiński.

Zwycięskie filmy będą stanowić materiał edukacyjny skierowany do szkół i bibliotek z całej Polski, które włączą się do akcji Żonkile.

Każdy z finalistów konkursu otrzyma nagrodę do 65.000 PLN brutto na produkcję jednego filmu krótkometrażowego. Wartość nagrody będzie uzależniona od złożonego projektu, który powinien uwzględniać wstępny budżet.

 

Celem konkursu jest stworzenie filmu krótkometrażowego (trwającego 15-20 minut, nie więcej niż 20 minut) na potrzeby akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2021, którego tematem będzie historia Muranowa – dawnej Dzielnicy Północnej, przedstawiona na przestrzeni trzech okresów: przed II wojną światową; w trakcie II wojny światowej (z wyróżnieniem historii powstania getta warszawskiego oraz powstania w getcie warszawskim); po II wojnie światowej (z możliwością odniesienia się do współczesności).

Zasady konkursu >>

 

Nagroda

Jeden bądź dwóch finalistów konkursu otrzyma nagrodę do 65.000 PLN brutto na produkcję jednego filmu krótkometrażowego. Wartość nagrody będzie uzależniona od złożonego projektu, który powinien uwzględniać wstępny budżet.

Zwycięski film, bądź filmy będą stanowić materiał edukacyjny skierowany do szkół i bibliotek z całej Polski, które włączą się do akcji Żonkile.

Kontakt: [email protected]

Odpowiedzi na pytania przesłane drogą mailową zostaną opublikowane na www.polin.pl w zakładce Najczęściej zadawane pytania (FAQ).

 

Muranów to wyjątkowa część Warszawy. Wystawa czasowa "Tu Muranów" ukazuje przekrój przez ukryte warstwy historii warszawskiego osiedla, opowiadając o wybranych miejscach, ich mieszkańcach i bywalcach. Czytaj więcej >> 

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl