Spotkanie
17.06.2021 - online

Europejski projekt "Transport nr 77/ Convoi 77". Spotkanie informacyjne online

Na obrazie widzimy logo Convoi77
fot. Convoi77

W jaki sposób na przykładzie losów Żydów deportowanych z Francji w czasie II wojny światowej uczyć historii powszechnej, a także poznawać historię Polski? W jaki sposób, poprzez pracę nad biografiami konkretnych osób, można nauczać o Zagładzie? Jak korzystać z baz danych dostępnych w Internecie, aby jak najdokładniej odtworzyć historię ludzkiego życia? 

  • Do 15 czerwca zgłoś chęć uczestnictwa na adres: [email protected]. Po zakończeniu rejestracji, otrzymasz link do platformy Zoom, na której odbędą się spotkanie. 
  • Spotkanie informacyjne: 17 czerwca, godz. 18:00, online.

W imieniu organizatorów – Stowarzyszenia "Transport nr 77/ Convoi 77" –  zapraszamy na spotkanie informacyjne wokół europejskiego projektu edukacyjnego "Transport nr 77/ Convoi 77", w trakcie którego zostaną przedstawione propozycje działań edukacyjnych na rok szkolny 2021/2022.

Projekt "Transport nr 77/ Convoi 77", prezentujący innowacyjne podejście do nauczania o Zagładzie i pracy z młodzieżą, jest z sukcesem wdrażany od kilku lat we Francji, a od niedawna realizowany jest także przez licea w Polsce, Austrii, Niemczech i wielu innych krajach europejskich.

W trakcie  spotkania informacyjnego, skierowanego dla nauczycieli szkół ponadpodstawowych, opowiemy o:

  • działaniach realizowanych w ramach projektu "Transport nr 77/ Convoi 77" w Europie i na świecie;
  • sposobach korzystania ze źródeł historycznych potrzebnych do projektu;
  • zaprezentujemy rezultaty działań, dotychczas zrealizowanych w Polsce.  

Spotkanie będzie prowadzone z udziałem specjalistów ds. edukacji z Muzeum POLIN, Uniwersytetu Łódzkiego, przedstawicieli Stowarzyszenia "Transport nr 77/Convoi 77" oraz nauczycieli zaangażowanych w dotychczasową realizację projekt. 

Polskimi partnerami projektu "Transport nr 77/Convoi 77" są: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Żydowski Instytut Historyczny, Warszawskie Centrum Edukacji i Innowacji Społecznych. 

Projekt jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.