Patronat POLIN
29.04-30.04.2022 - online

"Żyd, Gej – deformacje nieznanego" – bezpłatne warsztaty antydyskryminacyjne

Na wietrze powiewa tęczowa flaga społeczności LGBT, na której narysowana jest też gwiazda Dawida.
fot. Fundacja Kamera Dawida

Zapraszamy osoby dorosłe, a w szczególności nauczycieli i edukatorów na bezpłatne warsztaty online "Żyd, Gej – deformacje nieznanego", organizowane przez Fundację Kamera Dawida we współpracy z Kampanią Przeciw Homofobii (28-29 kwietnia) i z Żydowskim Muzeum Galicja (29-30 kwietnia).

  • Terminy:
    • 28-29 kwietnia (czwartek-piątek), godz. 17.30-20.30
    • 29 kwietnia (piątek), godz. 18.00-21.00
    • 30 kwietnia (sobota), godz. 10.00-13.00
    • Zapisy >>

Warsztaty są realizowane w ramach projektu prowadzonego przez Fundację Kamera Dawida. W ramach działań warsztatowych uczestnicy i uczestniczki skonfrontują tytułowe deformacje z rzeczywistymi obrazami Żydów i osób LGBTQ+. Takie działanie pozwoli na pogłębioną refleksję poświęconą tematyce dyskryminacji i konstrukcji tożsamości.

Projekt antydyskryminacyjny "Żyd, Gej – deformacje nieznanego" zrodził się z potrzeby odpowiedzi na kłamliwe i propagandowe obrazy Żydów i przedstawicieli społeczności LGBTQ+ oparte na stereotypach i celowych wykrzywieniach. A tych w Polsce nie brakuje, wystarczy przypomnieć pacyfikację spontanicznej parady środowisk LGBTQ+ z 7 sierpnia 2020 roku czy to, że nasz kraj został sklasyfikowany na ostatniej pozycji w UE w rankingu ILGA-Europe mierzącym poziom równouprawnienia osób LGBTI w Europie.

Dowiedz się więcej i zobacz zwiastun projektu >>