Patronat POLIN
Zgłoszenia do 31.08.2022

Nowy międzynarodowy program wschodnioeuropejskich studiów żydowskich

Z lewej strony kolaż ze zdjęć nawiązujących do judaizmu, po prawej - logo Katedry Judaistyki Uwr i nazwa programu po angielsku, data naboru. Poniżej odnośniki do mediów społecznościowych.
fot. Katedra Studiów Żydowskich im. T. Taubego

Katedra Studiów Żydowskich im. Tadeusza Taubego na Uniwersytecie Wrocławskim ma zaszczyt ogłosić nowy program studiów magisterskich w języku angielskim, który rozpocznie się w październiku.

Do wyboru są trzy ścieżki akademickie w trzech językach w ciągu trzech semestrów. Zajęcia i seminaria magisterskie skupiają się na trzech kluczowych obszarach życia i doświadczenia Żydów w Europie Wschodniej: chasydyzmie, literaturze i społeczeństwie jidysz oraz współczesnej historii Żydów polskich. Jest to doskonała okazja, aby rozwinąć swoje umiejętności językowe w jidysz, hebrajskim i polskim.

Zaletami nowego programu studiów magisterskich w Katedrze Studiów Żydowskich im. Tadeusza Taubego są małe klasy i możliwość indywidualnego mentoringu z zaproszonymi gościnnie zagranicznymi profesorami i wybitnymi członkami wydziału.

Zapisz się na studia i rozwiń swoje kompetencje. Program rozpoczyna się w październiku 2022 roku na Uniwersytecie Wrocławskim.

Muzeum POLIN objęło patronat honorowy nad wschodnioeuropejskimi studiami żydowskimi na Uniwersytecie Wrocławskim.

Logo Katedry Judaistyki na Uniwersytecie Wrocławskim