Patronat POLIN
4.11.2022

Spektakl poetycko-muzyczny "Natura ludzka"

Wraz z twórcami zapraszamy na spektakl "Natura ludzka", który upamiętnia postać Bolesława Leśmiana w roku 85 rocznicy jego śmierci i 145 rocznicy urodzin. Poeta jako czuły narrator przygląda się miłości, śmierci, przemijaniu, naturze. Autorką scenariusza i koncepcji spektaklu jest Beata Jewiarz.

Spektakl porusza temat bliskiej relacji człowieka i natury. Czy miłość drzewa i człowieka jest możliwa? "Natura ludzka" to poetycka opowieść z wierszami Bolesława Leśmiana. Twórcy przedstawienia proponują nowoczesne spojrzenie na poezję. Łączą słowo z muzyką, ruchem i grafikami Justyny Stoszek. Podążając za wrażliwością Bolesława Leśmiana – szukają na nowo sensów w poezji z intensywną obecnością muzyki i obrazu.

Sztuka prezentuje głębię natury i ludzkich emocji, które Leśmian po mistrzowsku obrazował w postaci zmysłowych metafor. Twórcy przedstawienia operują bogatym, nowym językiem, chwilami zaskakującym, by pokazać urodę słowa i piękno komunikacji innej niż ta, która towarzyszy nam na co dzień.

Spektakl "Natura ludzka" to wyjątkowa okazja na spotkanie ze światem twórczym wybitnego poety, jakim jest Bolesław Leśmian. Przedstawieniu towarzyszy wykład o życiu i twórczości pisarza w formie performatywnej opowieści w wykonaniu Beaty Jewiarz.

  • Na scenie: Beata Jewiarz i Jakub Snochowski
  • Muzyka: Maciej Goliński
  • Grafiki: Justyna Stoszek
  • Autorka scenariusza i koncepcji spektaklu: Beata Jewiarz
  • Mecenas spektaklu: REKOPOL
  • Patroni: Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Polskie Radio RDC, Służewski Dom Kultury