Warsztaty
Zgłoszenia do 10.05.2023

Warszawa różnorodna – poznajmy miasto z nieoczywistych stron

Grupa osób - uczestników warsztatów - stoi lub siedzi przy oknie w holu Muzeum POLIN.
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Studiujesz lub pracujesz w Warszawie i masz 18-24 lata? Zapraszamy na wyjątkowy kurs, który jest okazją do poznania wielokulturowych wątków miasta. To również przestrzeń do spotkań i wymiany doświadczeń osób w Twoim wieku. Z pomocą zaprzyjaźnionych instytucji będziemy dyskutować o różnorodności w Warszawie, doświadczać, poznawać i wspólnie twórczo spędzać czas.

Kurs kierujemy do osób w wieku 18-24 lat, szczególnie z doświadczeniem migracyjnym. Zajęcia będą prowadzone w języku polskim. Podczas spotkań towarzyszyć nam będą osoby, które w wesprą nas we wszystkich ewentualnych trudnościach językowych.

Punktem wyjścia do rozmów będą spotkania w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Warszawy, Muzeum Warszawskiej Pragi i w Ukraińskim Domu. Wspólnie z ekspertkami Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odwiedzimy Park Bródnowski. Zapoznamy się także z działalnością Centrum Wielokulturowego w Warszawie. Dzięki tym spotkaniom zbudujemy nowe relacje z miastem oraz nasze relacje w grupie.

Bezpłatne zajęcia będą odbywały się w dniach: 17, 19, 24, 27 i 31 maja w przestrzeni muzeów, Ukraińskiego Domu oraz w przestrzeni miasta.

Dla chętnych przewidujemy dodatkowo jednodniowy wyjazd do Łodzi w lipcu, gdzie podczas interaktywnego warsztatu wspólnie odkryjemy miejsca wielokulturowe. Muzeum POLIN pokrywa koszty podróży na trasie Warszawa-Łódź-Warszawa.

Program kursu jest pomyślany jest jako całość i wymaga pracy w grupach, więc nie można wziąć udziału w pojedynczych wydarzeniach. 

Terminy spotkań:

  • 17 maja 2023 (środa), godz. 16.00-19.00,
  • 19 maja 2023 (piątek), godz. 16.00-18.00,
  • 24 maja 2023 (środa), godz. 16.00-18.00,
  • 27 maja 2023 (sobota), godz. 15.00-19.00,
  • 31 maja 2023 (środa), godz. 16.00-18.00,
  • lipiec: opcjonalnie udział w jednodniowym wyjeździe do Łodzi (data do ustalenia z grupą).

Sprawdź szczegółowy harmonogram kursu >>

Kurs jest organizowany przez Muzeum POLIN we współpracy z Muzeum Warszawy, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Ukraińskim Domem oraz Centrum Wielokulturowe w Warszawie.

Na wszystkie zgłoszenia odpowiemy mailowo 12 maja. W przypadku pytań dotyczących kursu prosimy o kontakt z Mariią Bilostotską ([email protected]).

Logo projektu Żydowskie Dziedzictwo Kulturowe - od lewej logotypy Iceland Lichtenstein Norway Grants, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Muzeum POLIN.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl

Logotypy organizatorów projektu Warszawa Różnorodna: Ukraińskiego Domu, Muzeum Warszawy, Centrum Wielokulturowego i Muzeum Sztuki Nowoczesnej