Edukacja

ZWIEDZANIE WYSTAWY STAŁEJ Z KARTAMI PRACY: Na co dzień i od święta

fot. Alicja Szulc

Zwiedzanie wystawy stałej z przewodnikiem dla klas 1-3 szkoły podstawowej.

Zwiedzanie części wystawy stałej przygotowane z myślą o najmłodszych. Wycieczka nie obejmuje części wystawy poświęconej Zagładzie Żydów w czasie II wojny światowej i okresowi powojennemu. Nie eksponując wątków historycznych, wprowadza dzieci w religię i tradycje żydowskie. Uczniowie poznają je, rozwiązując zadania. Mają też możliwość wzięcia do ręki i wypróbowania przedmiotów wykorzystywanych podczas żydowskich obrzędów religijnych.

Czas trwania: 1,5 godz.

Możliwe terminy: poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście na wystawę o 17.00) oraz w środy, soboty i niedziele w godzinach 10.00-20.00 (ostatnie wejście na wystawę o 19.00)

Miejsce: wystawa stała, galerie Las, Pierwsze spotkania, Paradisus Iudeaorum, Miasteczko, Wyzwania nowoczesności, Na żydowskiej ulicy

Miejsce zbiórki grupy: w holu głównym Muzeum POLIN, przy stanowisku z tourguidami (grupa oczekuje na przewodnika)

Maksymalna liczba uczestników spaceru: 25 osób

Cena biletów: 1 zł (w ramach programu "Muzeum za złotówkę")/10 zł za osobę, opiekunki/opiekunowie (jedna osoba na 10 uczniów) wchodzą bezpłatnie

Koszt przewodnika/przewodniczki w języku polskim: dodatkowo 120 zł od grupy

Rezerwacji należy dokonywać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym oprowadzaniem,  wysyłając e-mail na adres: [email protected] lub przez stronę internetową: www.bilety.polin.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem 22 471 03 01.