Edukacja

INTERAKTYWNE ZWIEDZANIE WYSTAWY STAŁEJ: Podróż przez Polin

Zwiedzanie wystawy z przewodnikiem, warsztaty dla szkół, Muzeum POLIN
fot. M. Jaźwiecki / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zwiedzanie wystawy stałej z przewodnikiem dla klas 4-8 szkoły podstawowej.

Zwiedzanie części wystawy stałej z kartami pracy przygotowane z myślą o uczniach starszych klas szkoły podstawowej. Wycieczka nie obejmuje części wystawy poświęconej Zagładzie Żydów w czasie II wojny światowej i okresowi powojennemu. W trakcie podróży z przewodniczką lub przewodnikiem przez 1000-letnią historię Polskich Żydów, młodzież poznaje jej wybrane aspekty, rozwiązując samodzielnie zadania. Podczas spaceru wykorzystywane są przedmioty związane z tradycją żydowską. Oprowadzanie koncentruje się na zagadnieniach związanych z religią, obyczajami i życiem codziennym polskich Żydów.

Czas trwania: 1,5 godz.

Możliwe terminy: poniedziałki, czwartki i piątki w godzinach 10.00-18.00 (ostatnie wejście na wystawę o 17.00) oraz w środy, soboty i niedziele w godzinach 10.00-20.00 (ostatnie wejście na wystawę o 19.00)

Miejsce: wystawa stała, galerie: Las, Pierwsze spotkania, Paradisus Iudeaorum, Miasteczko, Wyzwania nowoczesności, Na żydowskiej ulicy

Miejsce zbiórki grupy: w holu głównym Muzeum POLIN, przy stanowisku z tourguidami (grupa oczekuje na przewodnika)

Maksymalna liczba uczestników spaceru: 25 osób

Cena biletów: 1 zł (w ramach programu "Muzeum za złotówkę")/10 zł za osobę, opiekunki/opiekunowie (jedna osoba na 10 uczniów) wchodzą bezpłatnie.

Koszt przewodnika/przewodniczki w języku polskim: dodatkowo 120 zł od grupy

Rezerwacji należy dokonywać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym oprowadzaniem,  wysyłając e-mail na adres: grupy@polin.pl lub przez stronę internetową: www.bilety.polin.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem 22 471 03 01.

25.08.2015