Edukacja

SZKOŁY PONADPODSTAWOWE: Radujmy się

Warsztaty edukacyjne dla szkół ponadpodstawowych. Na zdjęciu zainscenizowana przestrzeń z domu żydowskiego. Pod sufitem podwieszona chupa, czyli żydowski baldachim ślubny. Wokół ścian stoją wycięte z kartonu postacie ludzkie, naturalnych rozmiarów
Na zdjęciu zainscenizowana przestrzeń z domu żydowskiego. Pod sufitem podwieszona chupa, czyli żydowski baldachim ślubny. Wokół ścian stoją wycięte z kartonu postacie ludzkie, naturalnych rozmiarów, fot. K. Bielawski / Muzeum Historii Żydów Polskich

Niedobrze być człowiekowi samemu - jest napisane w Księdze Rodzaju. Zawarcie małżeństwa to dla Żydów przykazanie, a dzień ślubu jest uznawany za najważniejszy dzień w życiu.

Podczas zajęć przyjrzymy się żydowskim ceremoniom ślubu i wesela w szerszym kontekście tradycji żydowskiej. Na wystawie uczniowie i uczennice zobaczą, jak w XIX wieku zmieniała się tradycyjna obyczajowość związana z zaślubinami, a współczesne filmy pokażą im, jak te zwyczaje wyglądają dzisiaj.

Możliwe terminy: poniedziałki, środy, czwartki, piątki godz. 10:15-12:15 lub 13:00-15:00

Miejsce warsztatu: Centrum Edukacyjne i wystawa stała, galeria Wyzwania nowoczesności

Miejsce zbiórki grupy: hol główny Muzeum POLIN (grupa oczekuje na edukatora)

Maksymalna liczba uczestników warsztatu: 30 osób

Cena biletów: 160 zł / grupa wraz z opiekunkami (opiekunami)

Rezerwacja: Rezerwacji należy dokonać co najmniej dwa tygodnie przed planowanym warsztatem, wysyłając e-mail na adres: rezerwacje@polin.pl. W szczególnych sytuacjach losowych zastrzegamy sobie prawo odwołania zajęć lub zmiany ich tematu.

Załączniki:
24.08.2016