Dla dzieci

Zagraj w rodzinną grę online

Dwoje dzieci przed ekranem laptopa. Na ekranie wyświetlona grafika z bajkowymi zwięrzętami
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Przenieście z nami do baśniowego świata z żydowskich "Bajek z Czerniowców" i zagrajcie w pięknie ilustrowaną rodzinną grę online, która powstała z okazji Dnia Dziecka. 

  • Dzieci w wieku od 4 do 10 lat wraz z opiekunami
  • Gra będzie dostępna do 30 czerwca 2021
 

Zanurzymy się w baśniowy bór pełen śpiewu ptaków i szumu drzew z niezwykłych, żydowskich "Bajek z Czerniowców". Te stare opowieści spisane zostały ponad 100 lat temu i miały przybliżyć dzieciom tajemnice żydowskich obyczajów. 

Gra online jest bogato ilustrowana i  towarzyszą jej krótkie słuchowiska muzyczne. Fragmenty tradycyjnych bajek posłużyły nam jako inspiracja do zadań, quizów i zabawy. Po wysłuchaniu opowieści mali gracze za pośrednictwem strony otrzymają instrukcje i materiały, by potem odejść od ekranów komputerów i zabrać się za zabawę w budowanie, latanie i klejenie razem z innymi domownikami.

Przy realizacji gry przydatne będą podstawowe materiały plastyczne, np. klej, nożyczki, kartki, plastelina, kredki  i flamastry.

Zabawa potrwa ok. 1,5- 2 godz.

Na zakończenie zabawy zapraszamy do obejrzenia wirtualnego koncertu na Facebooku i YouTube, gdzie te same "Bajki z Czerniowców", które we fragmentach poznacie w naszej rodzinnej grze online, zostaną wykonane przez muzyków Basię Derlak i Gwidona Cybulskiego. Muzyce i opowieściom towarzyszą piękne animowane aranżacje grupy Kolor Kolektyw.

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl