Edukacja
16.10.2020

Muzealna EduAkcja Warszawy

grafika ilustracyjna - na pomarańczowym tle napis "Muzealna EduAkcja Warszawy, 16 października 2020, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN"
fot. warszawski program edukacji kulturalnej

Jaka będzie edukacja w nowym roku szkolnym? W jaki sposób instytucje kultury mogą odpowiedzieć na potrzeby szkoły pracującej w wyjątkowym trybie spowodowanej pandemią? Jak planować działania w sytuacji niepewności? I w końcu, jak powinny być projektowane zajęcia online, żeby wspierać relacje w zespole, angażować i wzmacniać proces edukacyjny?

  • 16 października (piątek), godz. 10:00-16:00
  • rejestracja do 15 października (czwartek), ZAREJESTRUJ SIĘ >>
  • miejsce: Muzeum POLIN

Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w czasie wspólnej, szóstej już edycji Muzealnej EduAkcji Warszawy, na którą zapraszamy zarówno nauczycieli i nauczycielki, jak i edukatorów oraz osoby zaangażowane w działania edukacyjne w instytucjach kultury.

Program wydarzenia >>

Tradycyjnie EduAkcję Muzealną otworzy giełda instytucji, w czasie której warszawskie muzea i instytucje wystawiennicze zaprezentują aktualną ofertę projektów i zajęć skierowanych do grup szkolnych i nauczycieli. Po raz pierwszy odbędzie się ona jednak online.

Punktem wyjścia do dyskusji o edukacji zdalnej będzie prezentacja wyników badań przeprowadzonych we wrześniu wśród nauczycieli i poświęcony jej psychologicznym aspektom wykład ekspercki.

Dla osób zainteresowanych praktycznymi rozwiązaniami i metodami pracy zdalnej, które nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu w POLIN, przygotowaliśmy także dodatkowe webinarium, które odbędzie się po zakończeniu spotkania stacjonarnego.

 

 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl