Koncert
Odwołane

IV Festiwal Muzyki Mniejszości Narodowych i Etnicznych Rzeczypospolitej

Festiwal skupia się na prezentacji pełnego spektrum różnorodnych tradycji muzycznych mniejszości narodowych i etnicznych dawnej i współczesnej Rzeczypospolitej. Podróżowaliśmy przez świat dźwięków muzyki tatarskiej, ormiańskiej, łemkowskiej czy kaszubskiej, muzyki źródeł i różnych tradycji i estetyk, by badać uniwersalne kody i znaczenia europejskiej muzyki.

21-22 marca (sobota-niedziela), godz. 19.00

  • 21 marca: David Krakauer & Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego / Karolina Cicha & Spółka, KUP BILET >>
  • 22 marca: MILO Ensemble & Tomasz Kukurba / KROKE, KUP BILET >>

W ramach dotychczasowych edycji festiwalu wystąpili Trebunie Tutki, Kapela ze Wsi Warszawa, Laboratorium Pieśni, Bester Quartet, Karolina Cicha, Kapela ze Wsi Warszawa MILO Ensemble, Vocal Varshe, Olo Walicki, Kapela Brodów, Dagadana, Pamaruna i wielu, wielu innych.

IV edycja festiwalu, będąca podsumowaniem badanych przez nas tropów, podejmuje wątki wielowiekowej tradycji żydowskiej i jej wpływy na współczesne gatunki muzyki świata i jazzu. W programie festiwalu znaleźli się światowej sławy klarnecista, David Krakauer wraz z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego, Karolina Cicha & Spółka (z programem z płyty Ydiszland), KROKE i MILO Ensemble.

 

Festiwal został zorganizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z Narodowym Centrum Kultury przez Fundację Inicjatyw Kulturalnych MILO Art. i Trzecią Falę. Partnerami projektu są ZAIKS i Stoart.

Mecenasem Sceny Muzycznej Muzeum POLIN jest Jankilevitsch Foundation.