fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Koncert

Koncert Chóru POLIN

Godz. 19.00-20.00

Chór POLIN – chór profesjonalistów i amatorów, młodych, dorosłych i seniorów, przedstawicieli mniejszości mieszkających w Warszawie – zaprasza na premierę projektu „Dialog”. Będzie to muzyczny komentarz do pytania o możliwość podjęcia dialogu międzykulturowego w dzisiejszej Polsce i Europie oraz o wyzwania, jakie ów dialog ze sobą niesie w obliczu narastającej radykalizacji postaw, coraz bardziej widocznych aktów nietolerancji i dyskryminacji. Kim jest „swój”, kto i dlaczego jest lub staje się dziś „obcy”? Co oznacza obecnie „wspólnota”? Kanwą do pracy staną się zarówno tradycyjne pieśni różnych kultur, współczesne komentarze publicystyczne, jak i indywidualne historie członków i członkiń chóru.

Wstęp wolny.

O Chórze POLIN:

W 2014 roku Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprosiło warszawiaków do udziału w wyjątkowym przedsięwzięciu muzycznym – do współtworzenia chóru, który opracuje własny utwór inspirowany legendą Polin, czyli legendą o przybyciu Żydów do Polski. W projekcie udział wzięło 60 osób, a premiera utworu towarzyszyła Wielkiemu Otwarciu Wystawy Stałej. Od tej pory projekt w całości lub częściowo był prezentowany kilkakrotnie, a członkowie chóru biorą udział również w innych przedsięwzięciach muzycznych Muzeum.

Oprócz tradycyjnych technik pracy z głosem, chór poszukuje niestandardowych środków wyrazu: dźwięki, melodie i interpretacje powstają w wyniku indywidualnych i grupowych poszukiwań emisyjnych, rytmicznych i brzmieniowych.

Chór prowadzą: Sean Palmer – niezależny brytyjski artysta, kompozytor i dyrygent; Jakub Pałys – akompaniator, trener wokalny, kompozytor; Ewa Chomicka – koordynatorka projektu w Muzeum POLIN.

Patronat:

           


Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”