Warsztaty
Zgłoszenia do 21.11.2024

Na zdrowie. O twórczym wyrażaniu siebie

Zapraszamy młodzież w wieku 14–19 lat na cykl warsztatów, podczas których odkryjemy związek między twórczością a dobrostanem psychicznym i dowiemy się, jak poprzez działania w różnych technikach plastycznych możemy wyrazić siebie, odprężyć się i nabrać siły.

Punktem wyjścia będzie nasza wystawa prac Majera Kirszenblata – jego kolorowe, pełne życia malarstwo naiwne stanie się inspiracją do własnej twórczości uczestniczek i uczestników. Pod okiem arteterapeutki Ewy Kurzawy dowiemy się, jak twórczość wspiera nasz dobrostan psychiczny, a z artystką streetartową Dorotą Cieślik (@miss Dorys) poeksperymentujemy z przeróżnymi technikami plastycznymi i stworzymy własnoręcznie pamiątkowy notatnik.

Dołącz do nas by zdobyć nowe umiejętności, zrelaksować się i podziałać twórczo w gronie rówieśników i rówieśniczek!

Dorota Cieślik – edukatorka, trenerka, twórczyni streetartu występująca w Internecie jako Miss Dorys. Od kilkunastu lat pracuje z młodzieżą, prowadząc kreatywne warsztaty i projekty edukacyjne w m.in. w Forum Dialogu, Stowarzyszeniu Q Zmianom i Centrum Edukacji Obywatelskiej. Tworzy treści i ilustracje do gier edukacyjnych. Organizuje wystawy i wydarzenia artystyczne, integrując ludzi z różnych grup społecznych wokół twórczego działania. Maluje różowe potwory na ścianach. Pisze książkę o roku 2001. W ramach swojej misji naprawiania świata uczy o historii polsko-żydowskiej, zachęcając do dyskusji o równości i tolerancji, a w ramach ciekawości – zgłębia żydowską kulturę.

Ewa Kurzawa – psychoterapeutka w trakcie pełnego szkolenia (Szkoła Psychoterapii Intra); arteterapeutka, interwentka kryzysowa, trenerka dramy, socjoterapeutka, nauczycielka jogi yin oraz jogi i uważności dla dzieci. Ukończyła Arteterapię na APS w Warszawie, Szkołę Trenerów Dramy DramaWay w Warszawie, pogłębiony kurs Socjoterapii i szkolenie certyfikujące Trenerów Umiejętności Społecznych w Fundacji Pomoc Autyzm, studia podyplomowe z zakresu Psychologii Kryzysu i Interwencji Kryzysowej na SWPS; kurs nauczycielski Jogi Yin w Arhanta Yoga oraz międzynarodowy kurs nauczycielski jogi i uważności dla dzieci i młodzieży w Rainbow Yoga. Doświadczenie zawodowe zdobywa, współpracując z organizacjami pozarządowymi (przede wszystkim ze Stowarzyszeniem Ta Szansa od 2017 roku), prowadząc indywidualną psychoterapię, a także odbywając staż kliniczny w Szpitalu Nowowiejskim.

Kinga Senczyk – kulturoznawczyni, recenzentka teatralna i performerka. Jej teksty można znaleźć m.in. na blogu "Popkulturowcy.pl", w magazynie "SZUM" oraz na portalu e-teatr. Interesuje się przede wszystkim teatrem tańca, performansem oraz sztuką osób z niepełnosprawnościami i G/głuchych. Studiuje pedagogikę teatru. Na co dzień edukatorka i przewodniczka w Muzeum POLIN. Sojuszniczka osób z niepełnosprawnościami i G/głuchych. Instagram: @kinga_senczyk

Orlen - mecenas muzeum