Nauka

New Directions in the History of the Jews in the Polish Lands

Okładka książki, na której przedstawiony jest pomnik Bohaterów Getta w Warszawie. W tle widoczny budynek Muzeum POLIN.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Na tom "New Directions in the History of the Jews in the Polish Lands" składają się eseje po raz pierwszy ogłoszone na konferencji pt.: "Od Ibrahima ibn Jakuba do Anielewicza 6", która odbyła się w maju 2015 roku w Muzeum POLIN, w związku z otwarciem wystawy stałej.

Publikacja jest podzielona na dwie części. Pierwsza dotyczy zagadnień muzealnych – przytoczono tu wystąpienia opiekunów naukowych poszczególnych galerii wystawy stałej wraz z komentarzami wybitnych badaczy oraz dyskusje wokół muzeów żydowskich i edukacji o historii i kulturze Żydów. Druga część przedstawia aktualny stan historiografii Żydów na ziemiach polskich od pierwszego osadnictwa żydowskiego do dziś. Za sprawą artykułów czołowych uczonych w tej dziedzinie pochodzących z Polski, Europy Wschodniej i Zachodniej, Ameryki Północnej i Izraela, tom stanowi przegląd historii i kultury jednej z najważniejszych społeczności w długiej historii narodu żydowskiego.

  • Tytuł: New Directions in the History of the Jews in the Polish Lands
  • Redakcja: Antony Polonsky, Hanna Węgrzynek i Andrzej Żbikowski
  • Liczba stron: 504
  • Wydawcy: Academic Studies Press, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

 

Publikacja powstała w ramach Global Education Outreach Program.

Global Education Outreach Program - logotyp

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Taube Philanthropies i William K. Bowes, Jr. Foundation oraz Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.

logo Taube Philantropies logo William K. Bowes Junior Foundation logo SZIH