Spotkanie
10.03.2018

Relacja audio: "Księga wyjścia" - spotkanie z Mikołajem Grynbergiem - Czytelnia POLIN

Mikołaj Grynberg
fot. Wydawnictwo Czarne

Książka o osobistych losach Żydów polskich. Osią jej są wydarzenia okołomarcowe, a bohaterami ludzie, którzy w 1968 roku mieszkali w Polsce. Dzisiaj żyją w Izraelu, Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej, Danii, Szwecji oraz w Polsce.

Ci, którzy wyjechali - zostawili za sobą Warszawę, Wrocław, Kraków, Szczecin, Dzierżoniów, Legnicę, Bielawę, Gliwice, Katowice i wiele innych miejsc - opowiadają swoją historię, a ci, którzy zostali - swoją. Autor prowadzi rozmowy, które poszerzają wiedzę o świecie a czytelnicy będę mieli równie dużą satysfakcję z odkrywania całkiem nieodległej i bardzo aktualnej historii.

Spotkanie prowadziła prof. Barbara Engelking. Fragmenty książki odczytał Włodzimierz Press.

Spotkanie odbyło się w Muzeum POLIN.

Projekt realizowany przez Wydawnictwo Czarne we współpracy z Stowarzyszeniem Żydowski Instytut Historyczny w Polsce i Muzeum POLIN.

 

Program "Obcy w domu. Wokół Marca ‘68" to cykl projektów i wystawa czasowa w Muzeum POLIN. Jego celem jest przywracanie pamięci o przyczynach, przebiegu i skutkach antysemickiej kampanii Marca '68  pięćdziesiąt lat po tamtych wydarzeniach. Obserwuj nas na facebook.com >>

Organizator     Mecenas   Współorganizator:
   

 

Wsparcie

   

David Goldman i Debbie Bisno oraz Fellowships at Auschwitz for the Study of Professional Ethics
Marek i Agnieszka Nowakowscy
Andrzej i Małgorzata Rojek
Jerry Wartski z rodziną
Paul Goldner i Sandy Soifer

Patron instytucjonalny

Narodowe Archiwum Cyfrowe

Patroni medialni