Pierwszy ambasador akcji Żonkile 2026

Dominik Więcek jest jednym z ambasadorów tegorocznej akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. "Akcja Żonkile to aktywna forma świadectwa pamięci o powstaniu w getcie warszawskim" – podkreśla artysta. 19 kwietnia wolontariuszki i wolontariusze dołączą do grona Muzeum POLIN, wręczając przechodniom na ulicach Warszawy papierowe żonkile. W upamiętnieniu zrywu wezmą udział także szkoły, biblioteki i instytucje w całej Polsce. To już ostatnie dni zapisów do wolontariatu indywidualnego. Zgłoszenia można przesyłać do 18 lutego.

Fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Kontakt dla mediów:

Nina Nowakowska
Starsza Specjalistka ds. Współpracy z Mediami
[email protected], tel. kom.: +48 502 765 477