fot. Muzeum Historii Żydów Polskich
Spotkanie
25.11.2016

Droga Sąsiadko, Drogi Sąsiedzie!

To już trzy lata, odkąd Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN działa na Muranowie. Ale jeszcze wcześniej, zanim wylądowało pośrodku zielonego skweru, czuło się częścią tego miejsca. Od początku zależy nam, by nawiązać kontakt z Wami – mieszkańcami, posłuchać Waszych historii, dowiedzieć się, co jest dla Was ważne.

 
Z Waszą pomocą gromadziliśmy zdjęcia i historie w ramach projektów „Moje miejsce na Muranowie” i „Muranów_polifonie”. Bawiliśmy się z Wami podczas koncertów i Dni Dziecka na skwerze, stworzyliśmy teatr i Chór POLIN, podczas Urodzin Andersa i muranowskich pikników oprowadzaliśmy po naszej wystawie. Pracujemy z nauczycielami i uczniami z muranowskich szkół.
 

Ciągle jednak czujemy, że nie poznaliśmy się wystarczająco dobrze. Także dlatego, że Muranów jest bardzo duży i różnorodny. Jesteście w różnym wieku. Każdy z Was ma inne potrzeby i oczekiwania. Chcemy być Waszym dobrym sąsiadem. Takim, do którego wpada się w wolne popołudnie, z którym chętnie się rozmawia, z którym chcielibyście uczynić Muranów jeszcze lepszym miejscem.

Jeśli mieszkacie lub pracujecie na Muranowie, lubicie to osiedle i jest ono dla Was ważne, to znaczy, że spotkanie, które organizujemy jest dla Was! Serdecznie zapraszamy Was na kawę do klubokawiarni "Państwomiasto" przy ulicy Andersa 29 o godzinie 17:30 w dniu 25 listopada 2016 (piątek).

Chcemy Was poznać i zaproponować udział we wspólnym przedsięwzięciu. Razem je wymyślimy i zrealizujemy.

 

Wasze Muzeum POLIN

Zapraszamy również do kontaktu: muranow@polin.pl

 

 

Komponent "Oblicza różnorodności" realizowany jest w ramach projektu "Żydowskie dziedzictwo kulturowe".
Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię.

 

 

www.eeagrants.orgwww.norwaygrants.org 
Więcej o projekcie "Żydowskie dziedzictwo kulturowe"