Warsztaty
Zgłoszenia do 23.08.2024

Wspomnienia Zerowaste. Twórcze działania z pamięcią – warsztaty dla młodych

"Wspomnienia Zerowaste. Twórcze działania z pamięcią" to pięciodniowy cykl bezpłatnych warsztatów stacjonarnych (24–28 sierpnia) dla młodych osób (14–19 lat) z Warszawy i jej okolic. To ciekawa propozycja na kreatywne spędzenie końcówki wakacji i zawarcie nowych znajomości. Razem poznamy różne techniki rzemieślnicze, odwiedzimy Bazar na Kole i stworzymy instalację artystyczną w przestrzeni muzealnej łąki.

Zapraszamy Was do twórczego zbadania pamięci zaklętej w przedmiotach i materiałach – świadkach wielu historii i biografii. Do wspólnego poszukiwania, analizy i tworzenia nowych opowieści.

Punktem wyjścia do naszych spotkań będzie wystawa czasowa "(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata", o której kulisach powstawania opowiedzą sami jej twórcy. Podczas warsztatów będziemy nie tylko rozmawiać o pamięci i historii, ale również angażować się w działania rzemieślnicze i odkrywać techniki pracy z różnymi materiałami. Wyruszymy na inspirującą wyprawę i odwiedzimy Bazar na Kole. Poszukamy tam elementów, których będziemy potrzebować do zrealizowania głównego założenia warsztatów: stworzenia instalacji artystycznej poświęconej tematom pamięci, wspomnień i dzieciństwa. Czeka nas nie tylko intensywna praca twórcza, ale także wiele rozmów i zabawy.

Zgłoszenia przyjmujemy za pośrednictwem formularza na naszej stronie internetowej między 5 a 19 sierpnia.

Zajęcia poprowadzi Kuba Drzastwa – animator kultury, pedagog teatru, designer, producent, koordynator i kurator projektów kulturalnych i teatralnych, autor scenografii i muzyki, DJ. Absolwent Historii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych Zarządzanie Innowacjami – Design Management na School of Form w Poznaniu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2019 roku. Od 2012 roku członek Stowarzyszenia Pedagogów Teatru.

 

Zajęcia będą prowadzone w języku polskim, ale zachęcamy do udziału osoby z Ukrainy i Białorusi znające podstawy polskiego. Przez cały czas będzie nam towarzyszyć osoba, które wesprze nas w ewentualnych trudnościach językowych. Jeśli macie jakieś pytania, piszcie do nas na [email protected]. Zapraszamy!

Informacja w języku ukraińskim →

Informacja w języku białoruskim →

Dofinansowano:

Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych