Warsztaty
24.01.2020

Album Karla Höckera – warsztaty performatywne dla młodzieży

Album Karla Hoeckera, Teatr TransAtlantyk, Muzeum POLIN
fot. Teatr Trans-Atlantyk

Zapraszamy zorganizowane grupy młodzieży szkolnej w wieku powyżej 16 lat na warsztaty performatywne, towarzyszące spektaklowi "Album Karla Höckera". Uczestnicy zajęć wkroczą w scenografię spektaklu i wezmą udział w ćwiczeniach performatywnych oraz integracyjnych. Warsztaty poprowadzą – reżyser Paul Bargetto oraz aktor Grzegorz Sierzputowski.

  • 24 stycznia 2020 (piątek), godz. 12.00-14.00

Uczestnicy warsztatów poprzez animację i improwizację poznają metody, dzięki którym odkryją nowy sposób rozumienia dokumentów historycznych – będą mogli wejść w dialog z historią, znaleźć odpowiedzi na pytania, przeprowadzić śledztwo lub po prostu przyjrzeć się historii w milczeniu i czasie teraźniejszym. Dzięki temu zyskają ważne spojrzenie na przeszłość i siebie.

Punktem wyjścia do wspólnej pracy będą  zdjęcia "zwykłego życia" z osobistego albumu Karla Höckera, adiutanta Richarda Baera, jednego z komendantów obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau, przedstawiające wyższych oficerów SS z obozu oraz ich asystentki podczas wypoczynku w ośrodku niedaleko Auschwitz oraz w czasie oficjalnych spotkań w obozie.

Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

Warsztat jest otwarty dla młodzieży od 16 roku życia, niezależnie od doświadczenia teatralnego czy performatywnego.

 

Spektakl "Album Karla Höckera" będzie pokazywany w Muzeum POLIN w ramach obchodów 75. Rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz i Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu.