Koncert

Beethoven/Chopin/Mendelssohn – koncert tria Guttman-Godeaux-Klocek

Mężczyzna ze skrzypcami na ramieniu.
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

12 marca w Muzeum POLIN wystąpi trzech wybitnych artystów i przyjaciół Muzeum POLIN.

Adam Klocek, dyrygent i wiolonczelista w 2014 roku nagrodzony Grammy za płytę Włodka Pawlika „Night in Calisia, gościł na naszej scenie już dwukrotnie – jako dyrygent i dyrektor muzyczny Młodej Polskiej Filharmonii.

Tym razem zaprosił do wspólnego muzykowania dwóch belgijskich wirtuozów: skrzypka Michaela Guttmana i pianistę Bernarda Godeaux. Razem zaprezentują oni program złożony z utworów Beethovena, Chopina i Mendelssohna.

Michael Guttman to znakomity skrzypek, solista, dyrygent i dyrektor festiwali koncertujący na całym świecie. Wśród jego ostatnich występów wymienić należy azjatycką premierę koncertu na skrzypce i wiolonczelę Philipa Glassa pod batutą Jaapa van Zwedena. Jego kunszt muzyczny wychwalali krytycy „New York Timesa” a „Jerusalem Post” obwołał go Chagallem skrzypiec.

Jest pierwszym dyrygentem gościnnym Brussels Chamber Orchestra, a także pierwszym skrzypkiem cenionego zespołu Arriaga Quartet. Jest także pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu Pietrasanta in Concerto w Toskanii.

Michael Guttman jest nie tylko znakomitym artystą, którego kunszt podziwiają melomani na całym świecie, ale to także nasz wspaniały darczyńca. Podarował naszemu muzeum fortepian Steinway D., dzięki któremu może się rozwijać nasza scena muzyczna. 

12 marca, godz. 19.00, bilety w cenie 25 zł do kupienia online i w kasach Muzeum.