Warsztaty

03.10.2015 11:00

Biografie rzeczy

fot. Tomasz Najder

Jakie obiekty znajdują się w kolekcji Muzeum POLIN i jakie historie są z nimi związane? Szachy wystrugane w ukryciu czy fragment macewy, to przedmioty, które opowiadają nie tylko o sobie, ale również o losach ludzi, który przyczynili się do ich zachowania.

Podczas warsztatów zapoznamy się z tymi wyjątkowymi obiektami oraz z emocjami, historiami i biografiami niezwykłych ludzi, którzy przekazali muzeum te niezwykłe dary. Wydarzenie dostępne jest dla osób z dysfunkcją wzroku i ruchu.

Rezerwacji można dokonać od 8 września 2015 r.:

3 października, godz. 11.00–13.00.

Wydarzenie odbywa się w ramach Trzeciego Warszawskiego Tygodnia Kultury Bez Barier organizowanego przez Fundację Kultury Bez Barier i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. W programie festiwalu znalazły się spektakle, pokazy filmów, warsztaty, oprowadzania, wykłady i spotkania, dostosowane do potrzeb widzów, dla których kultura jest na co dzień trudno dostępna. Osoby z niepełnosprawnością mogą liczyć na: audiodeskrypcję i tyflografiki (niewidomi i niedowidzący), tłumaczenie na język migowy, napisy dla niesłyszących i pętlę indukcyjną (niesłyszący i niedosłyszący). Część miejsc jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

W odbywającym się już po raz trzeci festiwalu bierze udział czterdzieści warszawskich instytucji i organizacji oraz kilkanaście muzeów, teatrów i galerii z innych miast w całej Polsce. Pełny program dostępny jest na stronie: www.wtkbb.pl. Partnerem 3.WTKBB jest Bemowskie Centrum Kultury, a tegorocznym koordynatorem – TR Warszawa.

09.09.2015