Spotkanie
16.05.2019

Był sobie taki Maciuś... czyli jak opowiadać bajki – spotkanie dla seniorów

Seniorki podczas spotkania "Jak opowiadać bajki".
fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

W jaki sposób opowiadać, by zyskać uwagę słuchaczy? Jak za pomocą słów odmalować magiczny świat bajki? Seniorki i seniorów zapraszamy na spotkanie, podczas którego poznamy sekrety barwnego przekazywania historii. Zajęcia poprowadzi Michał Malinowski, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. 

16 maja (czwartek), godz. 15.30, wstęp bezpłatny, obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc

Podczas spotkania będziemy doskonalić sztukę barwnego przekazywania historii. Wkroczymy w magiczny świat bajek, zapoznając się z różnymi formami ich opowiadania. Poznamy techniki przekazu ustnego praktykowane przez tradycyjnych opowiadaczy z Afryki, współczesnych opowiadaczy z USA, Kanady, Hiszpanii, Francji, krajów arabskich oraz Indii. 

Rezerwacja możliwa pod nr telefonu: 22 47 10 301 wew. 3, od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00.

Urozmaicone ćwiczenia nie tylko pomogą odkryć pokłady humoru, energii i radości, ale także pozwolą uświadomić drzemiące w każdym z nas możliwości.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich seniorek i seniorów, którzy chcą nauczyć się barwnie opowiadać.
 
Sztukę opowiadania przybliży Michał Malinowski - kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO Muzeum Bajek Baśni i Opowieści, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. Autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji. Jako aktualny członek Rady d/s Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury próbuje ocalić słowa od zapomnienia.
 

Spotkanie towarzyszy wystawie "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości".