Spacer
8.12.2019

Chanuka - rodzinny spacer świąteczny po wystawie stałej

Chanuka w Muzeum POLIN - spacer z przewodnikiem po wystawie dla rodzin z dziećmi - Opis zdjęcia: grupa dzieci stoi wokół drewnianej lady straganu na wystawie muzeum. Słuchają przewodniczki. Na straganie wiszą wieńce czosnku i stoi gęś - wykonane z drewna. Panuje półmrok.
Opis: grupa dzieci stoi wokół drewnianej lady straganu na wystawie muzeum. Słuchają przewodniczki. Na straganie wiszą wieńce czosnku i stoi gęś - wykonane z drewna. Panuje półmrok, fot. Muzeum Historii Żydów Polskich

Chanuka, czyli Święto Świateł, to żydowskie święto wypadające w grudniu. Uwielbiają je zwłaszcza dzieci, które przez osiem kolejnych dni dostają drobne upominki. Muzeum POLIN również przygotowało z tej okazji niespodziankę – świąteczny spacer po wystawie "1000 lat historii Żydów polskich".

8 grudnia (niedziela), godz. 11.00, BRAK MIEJSC

Podczas spaceru po wystawie przewodnik opowie nam, dlaczego chanukowy świecznik ma osiem ramion i w którym miejscu w domu powinien stanąć. Dowiemy się dlaczego podczas święta Chanuki je się pączki i naleśniki. A może chcecie nauczyć się ulubionej chanukowej zabawy żydowskich dzieci - gry w drejdla? Na koniec spaceru wspólnie w nią zagramy, słuchając piosenek chanukowych.

Spacer przeznaczony jest dla rodzin z dzieci w wieku 6-14 lat.