Wydarzenie

14.12.2014 13:00

Chanuka w Muzeum POLIN

Z okazji święta Chanuki zapraszamy dużych i małych pod hasłem Nes godol haja szam, czyli Wielki cud zdarzył się tam. Co ono oznacza? Skąd wzięła się nazwa Chanuka i jak obchodzimy to święto? Dlaczego dzieci i dorośli przepadają za drejdlem?

Warsztaty Kalendarz żydowski: Chanuka

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych pozwalające na zapoznanie się ze znaczeniem i tradycją Chanuki – ośmiodniowego święta świateł. W programie warsztatów wspólne czytanie opowiadań I. B. Singera dotyczących tego święta, chanukowe piosenki, zapalenie świec oraz gra w drejdla.

14 grudnia, godz. 13.00, wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja.

Chanukowe warsztaty rodzinne

Nasze chanukowe spotkanie zaczniemy od  miniprzedstawienia przedszkolaków z przedszkola Lauder- Morasha. Potem rzucimy się w wir warsztatów: będziemy robić chanukowe pocztówki, lampiony, drewniane drejdle, a nawet szyć strój Makabeusza! Poznamy także hebrajski alfabet, i chanukowe piosenki. A kto się zmęczy, odpocznie przy koszernym pączku i wacie cukrowej.

14 grudnia, godz. 14.3017.00, wstęp wolny.

Spektakl chanukowy

Na zakończenie Chanuki w muzeum zapraszamy na spektakl w wykonaniu dzieci i młodzieży, który powstał w ramach trwających od września warsztatów teatralnych. Prowadziła je Anna Smolar, na codzień reżyserującą spektakle w Polsce i we Francji.

14 grudnia, godz. 17.00–18.00 – pokaz, wstęp wolny.

24.11.2014