Spotkanie
28.11.2018

Relacja audio/wideo: Boniecki. rozmowy o życiu - Czytelnia POLIN

ks. Adam Boniecki, Anna Goc, Czytelnia POLIN
fot. Wydawnictwo ZNAK

Spotkanie wokół książki "Boniecki. Rozmowy o życiu". W spotkaniu udział wezmą ks. Adam Boniecki oraz Anna Goc - autorka wywiadu rzeki z księdzem.

Wysłuchaj nagrania ze spotkania (28.11.2018):


Co ukształtowało księdza, którego słowa są dziś ważne dla tak wielu ludzi? Dlaczego nie przywiązuje wagi do rzeczy i miejsc? Kim są jego mistrzowie? Czego żałuje, co zrobiłby inaczej? Co nie podoba mu się w polskim Kościele?

Ksiądz Adam Boniecki w rozmowie z Anną Goc odsłania swoje życie i opowiada o doświadczeniach, które go formowały. Wraca pamięcią do czasów okupacji, powojennej biedy, początków kapłaństwa. Wspomina wydarzenia, które zmieniły wszystko: pożegnanie z ojcem w wieku dziesięciu lat, odebranie rodzinnego domu przez władzę ludową, znajomość z Janem Pawłem II, kolejne zadania powierzane mu przez papieża.


Anna Goc – dziennikarka, redaktorka "Tygodnika Powszechnego". Laureatka VI edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego, nominowana do nagrody Grand Press w kategorii reportaż prasowy.

Ks. Adam Boniecki – redaktor senior "Tygodnika Powszechnego". Wcześniej: duszpasterz akademicki, redaktor naczelny polskiej edycji „L’Osservatore Romano”, przełożony generalny Zgromadzenia Księży Marianów.

 

Organizatorzy spotkania: Wydawnictwo Znak, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Klub "Tygodnika Powszechnego"