Dyskusja
26.06.2017

Czytelnia POLIN: dyskusja wokół książki Peggy Levitt "Artifacts and Allegiances: How Museums Put the Nation and the World on Display"

Galeria sztuki. Obrazy na ścianie.
fot. Flickr

Peggy Levitt poszukuje w swojej książce odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób dzisiejsze muzea radzą sobie z problemem migracji i globalizacji. W tym celu rozmawia z dyrektorami i kuratorami muzeów na całym świecie, studiuje wystawy czasowe i kluczowe obiekty definiujące muzealne kolekcje. Tym razem podejmuje debatę w Muzeum POLIN.

  • 26 czerwca (poniedziałek), 19:00, wstęp wolny, dyskusja w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym na język polski

Czego możemy nauczyć się o nacjonalizmie patrząc na instytucje kultury danego państwa? Jak historia miasta może pomóc w zrozumieniu podejścia muzeów do przedstawienia różnorodności? Jak muzea radzą sobie ze stosunkiem do państwa, narodowości, a w konsekwencji - jaki mają wpływ na kształtowanie obywateli?

Udział w dyskusji weźmie autorka książki - prof. Peggy Lewitt, prof. Barbara Kirshenblatt-Gimblett z Muzeum POLIN i dr Łucja Piekarska-Duraj z Katedry Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Prowadzenie: prof. Izabela Grabowska z Uniwersytetu SWPS.

 

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z USWPS w ramach cyklu spotkań Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich "Wyzwania humanistyki XXI wieku".

SWPS

Dyskusja odbywa się w ramach Global Education Outreach Program.

GEOP

Dyskusja jest możliwa dzięki wsparciu Taube Foundation for Jewish Life & Culture, William K. Bowes, Jr. Foundation oraz Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce. 


 

 

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać zaproszenia na wydarzenia naukowe, popularnonaukowe, spotkania
oraz dyskusje organizowane w Muzeum POLIN, zapraszamy do podawania swojego adresu
poczty elektronicznej (po kliknięciu w link poniżej).

TAK, CHCĘ OTRZYMYWAĆ ZAPROSZENIA >>