Dla dzieci
30-31.03.2019

Dzieci mają moc! - warsztaty taneczne dla dzieci

Warsztaty taneczne dla dzieci
fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zachęcamy dzieci do udziału w dwudniowych, weekendowych warsztatach tanecznych dla chłopców i dziewczynek, towarzyszących wystawie czasowej "W Polsce Króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości". 

marzec, maj 2019 (weekendy), godz. 11.00-15.00, bilety: 50 zł (dwa dni warsztatów)

Terminy zajęć:

  • Warsztat I – 30-31 marca 2019, BRAK MIEJSC

"Dzieci mają moc!" to pełne energii weekendowe spotkania, które oprócz zabawy z ruchem i głosem, będą również okazją do nauki współpracy w grupie oraz wyrażania siebie i swoich granic z szacunkiem do drugiego człowieka.

Podczas zajęć poszukamy różnorodnych i kreatywnych sposobów na opowiadanie własnej historii oraz zachęcimy do uważnego słuchania historii innych. Poprzez zadania indywidualne i grupowe pracować będziemy nad umiejętnością angażowania się, przenoszenia uwagi oraz komunikacji. Oprzemy się o techniki improwizacyjne (m.in. kontakt-improwizacja), taneczne czy teatralne, które pozwolą poruszyć wyobraźnię, ciało oraz indywidualny potencjał każdego uczestnika.

Warsztat skierowany jest do grupy wiekowej 10-12 lat i będzie prowadzony przez dwoje doświadczonych tancerzy i pedagogów teatralnych: Katarzynę Sitarz i Tomka Ciesielskiego.

Dzieci proszone są o zabranie wygodnych strojów do ćwiczeń oraz wody do picia.

Wykupienie biletu jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu [PDF]

Katarzyna Sitarz – tancerka, performerka, choreografka. Fascynatka wielopoziomowej (nie)świadomości ciała, podróżniczka sensorycznych i polifonicznych światów, poszukiwaczka efemerycznych wyładowań głosowych. Zajmuje ją istota obecności oraz kolektywizmu. Studiowała filologię słowiańską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz ukończyła Rotterdam Dance Academy (Codarts), kształcąc się na wydziale tańca i choreografii.

Tomek Ciesielski – performer, tancerz, badacz i menadżer teatru, w swoich działaniach łączący wszystkie te trzy doświadczenia. Od 2009 roku członek Stowarzyszenia Teatralnego CHOREA, w tym czasie uczestniczył w projektach: „Antyk/Taniec w Re-Konstrukcji”, „Koguty, Borsuki i inne Kozły”, „Oratorium Dance Project”.

 

Załączniki:
  • Regulamin warsztatów tanecznych dla dzieci
    Pobierz plik 42.42 KB / PDF