Warsztaty
19.01.2019

Dziecięce marzenia - warsztaty dla seniorów z wnukami i wnuczkami

Warsztaty dla seniorów towarzyszące wystawie "W Polsce króla Maciusia"
ilustracja: Iwona Chmielewska

Warsztaty międzypokoleniowe w związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka.

  • 19 stycznia (sobota), godz. 14.30-16.30, wstęp wolny

Wymagana rezerwacja tel.: 22 47 10 301 wew. 3 (rezerwacja możliwa w godzinach 10.00-16.30 od poniedziałku do piątku).

Uczestnicy za pomocą bajkowych klocków MuBaBaO zbudują Zamek króla Maciusia, który stanie się miejscem zabaw, śpiewów oraz tworzenia i snucia opowieści. Powstała przestrzeń stanie się unikalnym miejscem odkrywania bajek poprzez różnorodne techniki ich opowiadania. W trakcie zajęć poznamy metody tworzenia książeczek przestrzennych POP-UP oraz papierowych teatrzyków. Dziadkowie i Babcie z dziećmi wykonają ilustracje przestrzenne oraz stworzą do nich opowieści. Na zakończenie nastąpi wspólne opowiadanie z użyciem technik obrazkowych. Podczas spotkania zostaną wykorzystane ilustracje Jana Marcina Szancera - artysty, ilustratora, "malarza dziecięcych marzeń".

Warsztaty poprowadzi kustosz, pomysłodawca i założyciel Muzeum Bajek Baśni i Opowieści, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. Autor nowatorskich metod edukacyjnych.

Warsztaty stanowią okazję do wspólnego spędzenia czasu w związku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka. Wydarzenie dla seniorów z wnukami w wieku od 6 do 10 lat (maksymalnie dwoje dzieci na każdego seniora). 

Miejsce: Miejsce edukacji rodzinnej "U króla Maciusia"

Liczba miejsc ograniczona.

Biogram prowadzącego

Michał Malinowski - kustosz, pomysłodawca i założyciel MuBaBaO Muzeum Bajek Baśni i Opowieści, opowiadacz, pisarz, pedagog i podróżnik. Autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji. Jako aktualny członek Rady d/s Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego przy Ministrze Kultury próbuje ocalić słowa od zapomnienia.