Dziedziniec pogan czy dziedziniec dialogu?
Dziedzińcem pogan nazywano zewnętrzny dziedziniec Świątyni Jerozolimskiej oddzielony od reszty kompleksu świątynnego wysokim na półtora metra ogrodzeniem. Tylko tam mogli wchodzić niewierzący, tam dyskutowali z Żydami, tam również prowadzono handel. Czy dziedziniec pogan może służyć jako przykład spotkania i dialogu wierzących z niewierzącymi?
W poniedziałek 21 września Piotr Kowalik z Muzeum POLIN opowie o tym niezwykłym miejscu, przybliżając przy okazji historię Świątyni Jerozolimskiej.
Wykład zapowiada październikowy cykl debat Centrum Myśli Jana Pawła II „Dziedziniec Dialogu”.

21 września, godz. 17.00, wstęp wolny.
Dziedziniec pogan czy dziedziniec dialogu?
21.09.2015 - 21.09.2015