Dla dzieci
2.06.2019

Dzień Dziecka 2019 w Maciusiowym Królestwie

Dzień Dziecka 2019, Muzeum pOLIN
Opis zdjęcia: Grupa około 10 dzieci wyciąga ręce do kolorowej olbrzymiej bańki mydlanej. W tle jeszcze więcej dzieci. Wszyscy znajdują się w parku, jest letni dzień, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami na niezwykły, bajkowy piknik rodzinny, który w tym roku towarzyszy wystawie dla najmłodszych "W Polsce króla Maciusia. 100-lecie odzyskania niepodległości".

  • 2 czerwca (niedziela), godz. 11.00

Tego dnia w Maciusiowym królestwie ogłoszony zostanie wielki turniej. Na przyjaciół króla Maciusia czekają ekscytujące wyzwania. Rozwiązywanie zagadek na wystawie, pokonywanie labiryntów i przeszkód wymagających niezwykłej sprawności, majsterkowanie, szycie i malowanie.

Na zwycięzców czekają nagrody. Nie zabraknie także smacznych i zdrowych przekąsek i wielu innych niespodzianek. Zapraszamy do wspólnej przygody.

Dzień zakończymy wyjątkowym akcentem, premierą utworu na orkiestrę i chór dziecięcy inspirowanego książką "Król Maciuś Pierwszy" Janusza Korczaka. Muzykę napisał Jerzy Rogiewicz (Jerz Igor, trio jazzowe Marcina Maseckiego i in.) a słowa Grzegorz Uzdański, wykonawcami będą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Warszawie.

W punkcie informacyjnym będzie dostępny tłumacz Polskiego Języka Migowego oraz tłumacz znający język ukraiński.

 

TURNIEJ

Sprawność I ODKRYWCY

Rozwiązywanie zagadek na wystawie

Zostań odkrywcą. Na wystawie "W Polsce króla Maciusia" odkryj zagadkę, która posłuży Ci do zdobywania punktów podczas turnieju.

Labirynt króla Maciusia

W lewo czy w prawo? Jesteś ciekawy co możesz znaleźć w Królewskim Labiryncie? Podejmuj decyzje i zobacz co z tego wyniknie. Dobrą i mądrą zabawę zapewni Stowarzyszenie Artanimacje.

Stowarzyszenie Artanimacje jest partnerem wydarzenia.

Sprawność II GRACZE

Tor z przeszkodami

Wykaż się sprawnością i pokonaj całą trasę parku linowego.

Gry i zabawy z całego świata

Zapraszamy na niezliczone gry i zabawy z różnych stron świata. Zanurzycie się w niezwykły świat gier w który wprowadzą was pracownicy Muzeum Azji i Pacyfiku.

Sprawność III TWÓRCY

Malarski maraton

Kilkanaście sztalug do malowania.

Szycie, dzierganie i żmudne zaplatanie

Sprawdź się w roli rzemieślnika na królewskim dworze. Spójrz na ilustracje i wykonaj własne magiczne przedmioty: lwa, bębenek, puszkę-skarbonkę i transparent.

Dizajn ze sznurka

Zostań nadwornym projektantem królewskim i razem z dizajnem ze sznurka stwórz wspaniałe wzory, kreacje i baw się przy tym po królewsku.
Budowanie królestwa
Wspólnie z marką VOX uwolnicie kreatywnego ducha i zbudujecie bajkowe królestwo. Na moment zamienicie się w architektów i konstruktorów świata Króla Maciusia i doświadczycie, czym jest twórcza wolność we wspólnej zabawie.
Marka VOX jest partnerem wydarzenia.

Strefa MALUCHA

Zapraszamy szczególnie najmłodszych do multisensorycznej strefy zabaw, wspierających rozwój. 

Strefa JEDZENIA – smaczne i zdrowe przekąski

Na małych łasuchów czekać będzie najlepsze jedzenie w Warszawie.

KONCERT

Premiera utworu na orkiestrę i chór dziecięcy inspirowanego książką "Król Maciuś Pierwszy" Janusza Korczaka. Muzykę napisał Jerzy Rogiewicz (Jeż Igor, trio jazzowe Marcina Maseckiego i in.) a słowa Grzegorz Uzdański, wykonawcami będą uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej im. Oskara Kolberga w Warszawie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Zamówienia kompozytorskie", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca
MKiDNInstytut Muzyki i Tańca

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach 4. Tygodnia Dziecka w Warszawie: www.tydziendziecka.waw.pl

Zaproszenie na Dzień Dziecka 2019 w Polskim Języku Migowym

 

Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem Burmistrza Dzielnicy Śródmieście.

Wsparcie

Ferrero

Załączniki:
  • Regulamin pikniku z okazji Dnia Dziecka 2019 w Muzeum POLIN
    Pobierz plik 302.07 KB / PDF