Dla dzieci
26.05.2019

Dzień Matki - wydarzenie dla osób z niepełnosprawnościami

Dzień Matki - warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami, Muzeum POLIN
OPIS ZDJĘCIA: TROJE DOROSŁYCH I TROJE DZIECI W KORONACH KUCA WOKÓŁ GRY PLANSZOWEJ. KOBIETA PO LEWEJ OPOWIADA O ZASADACH GRY W PJM, fot. M. Starowieyska / Muzeum Historii Żydów Polskich

Zapraszamy rodziny z niepełnosprawnościami do wspólnego świętowania Dnia Matki. Z tej okazji przygotowaliśmy wiele atrakcji, aby każda osoba odwiedzająca Muzeum POLIN mogła w pełni cieszyć się wartościowym doświadczeniem.

26 maja (niedziela), godz. 14.00-18.00, BRAK MIEJSC

Koncert
14.00-15.00, audytorium

Zapraszamy dzieci i dorosłych na wyjątkowe wydarzenie - zamknięty przedpremierowy koncert, prezentujący utwór Jerzego Rogiewicza z tekstem Grzegorza Uzdańskiego towarzyszący wystawie W Polsce króla Maciusia. Wykonawcami będą uczniowie PSM im. Oskara Kolberga w Warszawie. Utwór powstał dzięki  grantowi MKiDN Zamówienia kompozytorskie.

Zwiedzanie wystawy z animatorami
15.00-16.00, wystawa "W Polsce króla Maciusia"

Po koncercie spotkamy się z dziesięcioletnim królem i przeżyjemy niezapomnianą przygodę na wystawie "W Polsce króla Maciusia". Dzięki bajkowym ilustracjom Iwony Chmielewskiej zanurzymy się w świat powieści. "Wejdziemy w buty" małego króla, który musi objąć tron i na nowo urządzić wyniszczony wojną kraj, przeżywając przy tym różne perypetie. Razem poszukamy odpowiedzi na pytania związane z trudami rządzenia państwem.

Warsztaty twórcze i wspólne czytanie "Króla Maciusia Pierwszego"
16.00-18.00, Miejsce Edukacji Rodzinnej "U króla Maciusia"

Wysłuchamy fragmentów książki "Król Maciuś Pierwszy" Janusza Korczaka czytanych przez znanych aktorów i polityków. Zainspirowani lekturą, z pomocą edukatorów i wolontariuszy wykonamy pamiątki - drewniane figurki małego króla, kolorowe przypinki z wzorami graficznymi z wystawy i biżuterię królewską.

 

Wydarzenie towarzyszy Międzypokoleniowemu Festiwalowi Literatury Dziecięcej, więcej informacji >>