Edukacja

15.09.2013

Europejskie Dni Dziedzictwa

Fot. Magda Starowieyska/Muzeum Historii Żydów Polskich

15 września przyłączamy się do obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Zapraszamy do udziału w bezpłatnych spacerach „Odkryj Muzeum”, a także do udziału w rodzinnych warsztatach językowych, odkrywających tajniki języka hebrajskiego i języka jidysz.

Szczegółowy program:

 • Spacer dla młodzieży i dorosłych „Odkryj muzeum”

  Podczas spaceru zwiedzający poznają historię muzeum oraz miejsca, w którym się znajduje. Opowiemy również legendę związaną z nazwą Polin, umieszczoną na szklanych panelach okrywających budynek. Uczestnicy zastanowią się nad różnymi interpretacjami symboliki budynku, którego autorem jest Rainer Mahlämaki i zostaną zaproszeni do zwiedzenia dostępnych pomieszczeń. Zobaczą także prezentację wystawy głównej muzeum, której otwarcie planowane jest na początku 2014 roku.

  Godziny spacerów:
  jęz. polski: 10.30, 11.30, 12.30, 14.00, 15.30
  jęz. angielski: 11.00, 12.00, 13.00, 14.00
 • Warsztaty dla dzieci i rodziców „Imię znaczy – warsztaty z hebrajskiego”
  Godz. 11.30 13.00

  Podczas warsztatów uczestnicy poznają podstawowe cechy alfabetu hebrajskiego oraz dowiedzą się, jak wiele popularnych imion polskich ma pochodzenie hebrajskie. Nauczą się podstawowych zwrotów związanych z przedstawianiem się oraz dowiedzą się, jak pisać w języku hebrajskim własne imiona. Na koniec uczestnicy warsztatów przygotują przy pomocy szablonów i odpowiednich farb koszulki z własnymi imionami.

  Prosimy uczestników o przyniesienie własnych koszulek t-shirt.
 • Warsztaty dla dzieci i rodziców „Alef-bejs – warsztaty z jidysz”
  Godz. 11.30 13.00

  Warsztaty wprowadzą uczestników w świat kultury jidysz za pośrednictwem tekstów literackich, piosenek, ikonografii, plakatów itp. Uczestnicy będą mieli szansę spróbować odczytać proste teksty w jidysz.

Liczba uczestników warsztatów: maksymalnie 30.

Wstęp na warsztaty bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. +48 22 47 10 301; e-mail: rezerwacje@jewishmuseum.org.pl
UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE ZAPISY NA WARSZTATY RODZINNE SĄ JUŻ ZAMKNIĘTE.
Zapraszamy na spacery
„Odkryj muzeum”.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt edukacyjny i społeczny, święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Celem Europejskich Dni Dziedzictwa jest promowanie regionalnego dziedzictwa kulturowego oraz przypominanie o wspólnych korzeniach kultury europejskiej. Do Europejskich Dni Dziedzictwa dołączają się różne instytucje kultury i proponują program dla różnorodnych odbiorców. Z każdym rokiem Europejskie Dni Dziedzictwa jako inicjatywa łącząca różne jednostki kultury zyskuje na popularności.

Europejskie Dni Dziedzictwa
Wspólne działanie Rady Europy i Komisji Europejskiej

Realizacja projektu możliwa dzięki wsparciu:

Boeing - logo

10.09.2013