Wystawy
8.10.2021

Festiwal Kultury Bez Barier: Oprowadzanie z tłumaczeniem w PJM po wystawie stałej

Plakat 9. Festiwalu Kultury bez Barier. Jasne fioletowe tło. Pośrodku duży czarny wykrzyknik, na nim napis MOŻESZ BYĆ BLISKO i daty od 30 września do 10 października 2021. Wszystkie elementy są kolorowe, jakby trójwymiarowe. Całość sprawia wrażenie jakby wystawała z plakatu i była bliżej nas.
fot. Fundacja Kultury Bez Barier

Zapraszamy na wędrówkę przez tysiąc lat historii Żydów polskich. Oprowadzanie dla osób z niepełnosprawnością słuchu z tłumaczeniem na PJM organizujemy w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier.

Po drodze czekają na Ciebie opowieści o królach, wynalazcach, myślicielach i przemysłowcach. O żydowskich świętach, obyczajach, religii i kulturze. O miłości, przyjaźni, poświęceniu i walce. O życiu znanym z kronik i gazet. I o tym znanym z ulicy w żydowskich dzielnicach. Wystawa składa się z ośmiu galerii. Przedstawiamy w nich kolejne etapy historii: od legend o przybyciu Żydów na ziemie polskie, przez rozwój przemysłu i handlu, po czas Zagłady i współczesność.

Oprowadzanie z przewodnikiem dla osób z niepełnosprawnością słuchu z tłumaczeniem na PJM poprowadzi Katarzyna Jankowska.