Wystawy
1.10.2021

Festiwal Kultury Bez Barier: Oprowadzanie z tyflografikami i audiodeskrypcją po wystawie stałej

Plakat 9. Festiwalu Kultury bez Barier. Jasne fioletowe tło. Pośrodku duży czarny wykrzyknik, na nim napis MOŻESZ BYĆ BLISKO i daty od 30 września do 10 października 2021. Wszystkie elementy są kolorowe, jakby trójwymiarowe. Całość sprawia wrażenie jakby wystawała z plakatu i była bliżej nas.
fot. Fundacja Kultury Bez Barier

Zapraszamy na oprowadzanie z przewodnikiem po wystawie stałej, z audiodeskrypcją, tyflografikami i obiektami z możliwością dotykania. Oprowadzanie organizujemy w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier.

Wystawa stała składa się z ośmiu galerii, które opowiadają o kulturze i dziedzictwie polskich Żydów. Przedstawiamy w nich kolejne etapy w historii: od legend o przybyciu Żydów na te ziemie, przez pierwsze ich osadnictwo, rozwój kultury, różnorodności społecznej, religijnej i politycznej, burzliwe wydarzenia sprzed wieków i czas Zagłady, aż do współczesności. W naszym muzeum psy przewodnickie są mile widziane.

Oprowadzanie z przewodnikiem dla osób z niepełnosprawnością wzroku z tyflografikami i audiodeskrypcją poprowadzi Mariusz Jastrząb.