Wystawy
10.10.2021

Festiwal Kultury Bez Barier: Oprowadzanie z tyflografikami i audiodeskrypcją po wystawie Wilhelma Sasnala "Taki pejzaż"

Plakat 9. Festiwalu Kultury bez Barier. Jasne fioletowe tło. Pośrodku duży czarny wykrzyknik, na nim napis MOŻESZ BYĆ BLISKO i daty od 30 września do 10 października 2021. Wszystkie elementy są kolorowe, jakby trójwymiarowe. Całość sprawia wrażenie jakby wystawała z plakatu i była bliżej nas.
fot. Fundacja Kultury Bez Barier

Oprowadzanie z przewodnikiem dla osób z niepełnosprawnością wzroku z tyflografikami i audiodeskrypcją po wystawie Wilhelma Sasnala "Taki pejzaż", organizujemy w ramach Festiwalu Kultury Bez Barier.

Obrazy Wilhelma Sasnala cieszą się międzynarodowym uznaniem, lecz w Polsce były pokazywane stosunkowo rzadko – ostatnia znacząca wystawa odbyła się w 2007 roku w warszawskiej Zachęcie. Wystawa w Muzeum POLIN jest pierwszą indywidualną prezentacją jego twórczości w polskim muzeum, obejmującą prace powstałe w ciągu minionych dwudziestu lat.

Ekspozycja jest ważnym wydarzeniem z dziedziny sztuki współczesnej – zarówno w kontekście polskim, jak i światowym. Znalazły się na niej prace udostępnione przez artystę, a także z kolekcji polskich (w tym Muzeum POLIN) i zagranicznych, często pokazywane po raz pierwszy.

Wystawa Wilhelma Sasnala w Muzeum POLIN, które jako nowoczesna, otwarta instytucja kultury nie boi się stawiać trudnych pytań i zachęcać swoich Widzów do osobistych interpretacji i dialogu z historią, jest ciekawą propozycją nie tylko dla osób zainteresowanych relacjami polsko-żydowskimi, ale także dla wszystkich, którym są emocjonalnie nieobojętne sprawy dzisiejsze.

  • 3 października (niedziela), oprowadza Renata Płotczyk
  • 10 października (niedziela), oprowadza Mariusz Jastrząb